Çorumlu kayyumdan Koza İpek kayyumlarına suçlama

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) aktarılan Koza İpek Grubu’na atanan beş kişilik kayyum ekibi, bir toplantı sırasında dolar kavgasına tutuştu.

Güncel 09.12.2016, 00:04
1989
Çorumlu kayyumdan Koza İpek kayyumlarına suçlama

Buna göre kayyum Çorumlu Av. Hikmet Keleş, holdingin 250 milyon dolarını, “Doların yükselip ekonomiye zarar vermemesi için Türk Lirası’na çevrilip mevduata yatırma” teklifinde bulundu. Kayyum heyetinin diğer üyeleri de buna karşı çıkınca önce tartışma, ardından fiziki şiddetle, kavga Batıkent Polis Merkezi’nde son buldu.

Polis tutanaklarına göre Hikmet Keleş, diğer kayyım Mustafa Akçil’e çay bardağı fırlattı. Olayın büyümesi üzerine binaya polis çağrıldı. Mustafa Akçil, Arif Yalçın ve Hayrullah Dağıstan, karakola giderek Hikmet Keleş’ten şikayetçi oldu.

Çorumlu Avukat Hikmet Keleş de polis merkezine giderek kayyum Mustafa Akçil, Arif Yalçın ve Hayrullah Dağıstan’nın Gülen Cemaati ve İpek ailesiyle bağlantıları olduğunu iddia ederek şikayetçi oldu. Tutanaklar ve ifadeler Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi, soruşturma sonunda dava açıldı. Keleş verdiği ifadede 3 kayyımın FETÖ ile ilişkisi olduğu iddiasında bulundu.

TMSF ise birbirlerine giren kayyum üyelerin tamamıyla yollarını ayırdı, sadece olayın yaşandığı gün toplantıda bulunmayan Hamza Yanık kayyım kalmaya devam etti.

(Hürriyet)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@