Alaca’da kalabalık partili grubu ve teşkilat mensupları tarafından karşılanan MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı, programına ilçe yöneticilerini ziyaret ederek başladı. İlk olarak Alaca Kaymakamı Hicabi Aytemür’ü makamında ziyaret eden Vahit Kayrıcı, ilçenin genel durumu hakkında bilgiler aldı.
MHP adayı Vahit Kayrıcı, daha sonra ise Alaca Belediye Başkanlığı’na geçerek Başkan Halil İbrahim Şaltu ile görüştü. Belediye çalışmaları hakkında Şaltu ile istişarede bulunan Vahit Kayrıcı Cumhur İttifakının önemine dikkat çekerek, seçimlerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mutlaka yeniden seçilmesi, Cumhur İttifakının da çoğunluğu elde edecek bir sayıyla çıkması için çalışacaklarını kaydetti.

ALACA1070423 (2)
Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kayrıcı’ya başarılar diledi.
Alaca Ziraat Odası Başkanı Ferhat Arslan’ı da ziyaret eden Kayrıcı, Alaca çiftçisinin genel durumu hakkında fikir alışverişinde bulundu. Kayrıcı, tarımda üretimin artırılması için sulu tarımın önemine de dikkat çekti.
Alaca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Günser Şirin ile de bir araya gelen MHP Adayı Vahit Kayrıcı, odanın faaliyetleri ve ilçede sanayi ve ticaret hayatı hakkında bilgi aldı.
Vahit Kayrıcı, Alaca’da esnaf ve sanatkar temsilcilerini de unutmadı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası İsmail Ataç ve Şoförler ve Nakliyeciler Odası Esnaf Odası Duran Ongu’yu da ziyaret eden Kayrıcı, esnafın ekonominin bel kemiği olduğunu vurgu yaparak, esnaf ve sanatkarlığın önemine değindi.
Vahit Kayrıcı’ya ziyaretleri sırasında İl Başkanı Agah Karapıçak,  MHP Alaca İlçe Başkanı Şerafettin Ercoşkun ve bazı parti yöneticileri de eşlik etti.
(Volkan SINAYUÇ)