Çeltik Haberleri

çeltik haberleri ve güncel çeltik gelişmeleri, çeltik ile ilgili tüm video, çeltik fotoğrafları ve çeltik haberleri Çorum Haber Gazetesi sitemizde


Dodurga

Çorum'un Dodurga ilçesinde çeltik tarlalarına giden çiftçilerin kullandığı yolda kumlama çalışması yapıldığı bildirildi.

Güncel

Türkiye'nin önemli pirinç üretim merkezlerinden Çorum'un Osmancık ve Kargı ilçelerinde çiftçiler, çeltik tohumlarını toprakla buluşturmaya başladı.

Osmancık

Türkiye’de çeltik üretiminin yüzde 5’inin karşılandığı Çorum’un Osmancık ilçesinde “beyaz altın” olarak adlandırılan pirincin sofralara uzanan yolculuğu başladı.

Sungurlu

Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde çeltik ekimi yapılan tek köy olan Kula’da da çeltik ekimine başlandı.

Güncel

Ürettiği pirinç ile marka haline gelen Çorum Osmancık'ta ve bereketli toprakları ile bilinen Kargı'da çeltik ekimi başladı.

Osmancık

Çorum'un Osmancık ilçesinde, çeltik üretimini arttırmak amacıyla üreticilere 18 ton çeltik tohumu dağıtıldı.

Sungurlu

Çorum'un Sungurlu ilçesinde bu yıl yaklaşık bin dekar alandan 800 ton çeltik elde edilmesi bekleniyor.

Güncel

AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, 2023 dönemi TMO çeltik alım fiyatları açıklandığını söyledi.

Güncel

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile Çorum İl Özel İdaresi arasında imzalanan protokol kapsamında Kargı’ya bağlı Yeşilköy-Dereköy...

Osmancık

Türkiye'nin çeltik üretim merkezlerinden Çorum'un Osmancık ilçesinde bazı çiftçiler, zaman ve maliyetten tasarruf etmek amacıyla dron ile çeltik ekiyor.