Cumhurbaşkanlığı tarafından Resmi Gazetede yayımlanan "İl Müftüsü Atama Kararları"  ile Malatya İl Müftüsü iken Çorum İl Müftüsü olarak atanan Şahin Yıldırım ilimize gelerek yeni görevine başladı.
Çorum İl Müftü Vekili Adem Aygül ve personel tarafından karşılanan Müftü Şahin Yıldırım, personelin hayırlı olsun tebriklerini kabul etti. Daha sonra Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi’nde din görevlileriyle bir araya gelen Müftü Yıldırım için cübbe ve sarık giyme merasimi düzenlendi.

D3D673Bc 8Da5 4B1C 9A8C F82C3A5Ea68E
Merasime, Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Tokat İl Müftüsü Esat Yapıcı, DİB Başkanlık Müftüsü Ümit Çimen, Müftü Şahin Yıldırım, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Malatya İl Müftülüğü din görevlileri ve Çorum İl Müftülüğü din görevlileri katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını yapan Müftü Yardımcısı Adem Aygül, Müftü Yıldırım’a hoş geldiniz derken yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulundu.
Malatya İli Battalgazi İlçesi Söğütlü Cami İmam-Hatibi Mehmet Refik Metin’in hayırlı olsun temennisini içeren konuşmasının ardından kürsüye gelen Müftü Yıldırım, tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür edip Çorum’un önceki müftüsü Muharrem Biçer’e de yapmış olduğu hizmetlerden dolayı şükranlarını bildirdi. 
Müftü Yıldırım yaptığı konuşmasında; sorumluluğunun çok ağır olduğunu ve bu yükü birlikte omuzlayacaklarını belirtti.
Tokat Müftüsü Yapıcı ise konuşmasında; sarığın ilmi, cübbenin de takvayı sembolize ettiğini ifade ederek hayırlı olsun temennisiyle Müftü Yıldırım’a cübbe ve sarığını giydirdi.  

A02705D1 Ba32 4Ce5 A65C Cd2213Af6083
Başkanlık Müftüsü Çimen de Çorum iline hoş geldin dileğiyle Müftü Yıldırım’a çiçek takdiminde bulundu. 
Ardından, Amasya Müftüsü Ayvaz’ın duasıyla program tamamlandı.
Öte yandan Malatya İl Müftüsü iken Çorum İl Müftüsü olarak atanan ve ilimizdeki görevine başlayan Şahin Yıldırım ilk ziyaretini de Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’ya yaptı. Vali Dağlı, Müftü Yıldırım’a görevinde başarı diledi. 

D0Aefaa3 1132 4412 98Ca 170Ff76E0169

Editör: HABER MERKEZİ