Kaymakamlık tarafından tarihi İskilip Redif Kışlası Toplantı Salonu'nda yapılan konferansta Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Demir, ilçenin tarihi ve kültürel yapısı hakkında bilgi verdi.
İskilip'in geçmişinin çok eskiye gittiğini, ayrıca "alimler şehri" olarak bilindiğini belirten Prof. Dr. Demir, Şeyhülislam Ebusuud Efendi, Şeyh Muhammed Yavsi gibi alimlerin İskilipli olduğunu söyledi.
Naci Demir, ilçenin önemli tarihi yapılarından 150 yıllık İskilip Redif Kışlası'nın restore edilerek halka kazandırılmasının da önemli bir çalışma olduğunu vurguladı.
İskilip Kaymakamı Ramazan Polat da konferansın ardından yaptığı konuşmada, sunumu için Demir'e teşekkür etti.
Restore edilerek hizmete açılan tarihi Redif Kışlası'nı halka faydalı olacak şekilde kullanmak istediklerine dikkati çeken Kaymakam Polat, "Bundan sonraki süreçte elimizden geldiği kadar İskilip’imizin sosyal ve kültürel anlamda gelişmesi için gayret edeceğiz." dedi.
Konferansa İskilip Belediye Başkan Vekili Mehmet Hazır, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hakan Güven, İlçe Emniyet Müdürü Önder İstanbul ile vatandaşlar katıldı.

772Bc137 5D38 4Ea3 B374 19B01B9420E6

Editör: AA AJANS