Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti’nin ortak adayı olarak seçim çalışmalarını yürüttüklerini belirten Başkan Aşgın, “Kardeşlik nasıl olur, kırmızı çizgiler nasıl en güzel temsil edilir Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli tüm dünyaya gösteriyor. Bu ve özellikle “Yenikapı” ruhu dediğimiz ruh çok diri bir şekilde hamdolsun devam ediyor. İki lider, özellikle 15 Temmuz başta olmak üzere birçok oyunu boza boza geliyor. Eğer bu birliktelik olmasaydı, Libya’da, Kuzey Irak’ta, Suriye’de, Karabağ’da şu anki gündem çok farklı olabilirdi. Bu anlamda bu birliktelik sadece bizim umudumuz değil, sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletinin içerisindeki 85 milyonun umudu değil, tüm mazlum coğrafyaların, tüm Türk-İslam coğrafyalarının umududur.  Daha yapacağımız çok şey var. Musul, Kerkük, Doğu Türkistan, birçok İslam coğrafyasında, Türk İslam coğrafyasında bu ittifakla başaracağımız çok şey var. Kuzey Kıbrıs ve Gazze'deki mazlumlar var. Bu anlamda bu ittifakın ulusal düzeyde çok güçlü bir şekilde devam etmesi bizim için çok önemli.” şeklinde konuştu. 

62Cad81F 7786 4179 A900 3Ffde116Ec56
Cumhur İttifakının adayı olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Başkan Aşgın “Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ve devletimizin bekası için ömrünü feda etmiş Devlet Bahçeli gibi büyüğümüz demişler ki; adayımız Halil İbrahim Aşgın. Bu benim çocuklarıma torunlarıma bırakacağım çok onurlu ve çok şerefli bir mirastır. Ben hem Sayın Devlet Bahçeli’ye hem de Sayın Cumhurbaşkanımıza kalbi şükranlarımı sunuyorum. Biz de bu hassasiyete göre hareket edeceğiz. Nasıl ki o büyüklerimiz çok hassas bir şekilde bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkıyorlarsa biz de yerelde ittifakı en üst düzeyde Allah'ın izniyle muhafaza edeceğiz. Devletimizin, milletimizin yücelmesi için en üst düzeyde hassasiyetimizi ortaya koymaya devam edeceğiz.” dedi. 
“31 MART ŞEHRİMİZ İÇİN MİLAT OLACAK”
31 Mart 2024 seçimlerinin Çorum’un için bir milat olacağını kaydeden Başkan Aşgın, şehrimizi geleceğe taşıyacak çok önemli çalışmalara hep birlikte imza atacaklarını belirtti. Sendika ve STK’larla her zaman işbirliği içerisinde olduklarını da ifade eden Başkan Aşgın, bundan sonra da sendikalar ve tüm STK’ların yanında olmaya devam edeceğini kaydetti. 

9B9C5D1B E9D1 4049 Abde F668D0F0153B

Editör: ÖMÜR SOYTEMİZ