Tarım işçilerinin günlük ücretleriyle ilgili açıklamada bulunan Çorum Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir, belirlenen rakamların her iki taraf içinde hayırlı olmasını diledi.

Ziraaat11222554

Tüm çiftçilere ve tarım işçilerine kazasız belasız bir sezon geçirmelerini temenni eden Adem Özdemir, “Çiftçilerimiz şu anda ülkemizin ihtiyacı olan ürünleri yetiştirmek için canla başla çalışıyor. Soğan ve patates üreten çiftçilerimiz tarafından yetiştirme ve hasat sırasında çalışacak tarım işçilerin yevmiye ve servis ücretlerinin tarafsız bir şekilde odamız tarafından belirlenmesi teklif edilmiştir. Buna istinaden Ziraat Odası olarak tarım işçilerinin 2024 yılı için işçi yevmiye ücretlerini 600 TL , Çavuş yevmiye ücretlerini 1,200 TL olarak, ayrıca yol parasını ise 1-10 km 1.600 TL. 10-25 km 2.200 TL. Tavsiye olarak belirlediğimizi tüm kamuoyuna duyururuz” dedi.

Özdemir, tarım işçilerinin yevmiyelerini belirleme kararını yapılan istişareler ve görüşmeler sonucunda iki tarafı da mağdur etmeyecek şekilde alındığını söyledi. 

Çorumlu kadın girişimci, veresiye aldığı makineyle kendi işinin patronu oldu Çorumlu kadın girişimci, veresiye aldığı makineyle kendi işinin patronu oldu

Editör: Haber Merkezi