Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı öncesi şehirde artan dilencilere göz açtırmıyor. Denetimlerine aralıksız devam eden Zabıta ekipleri, akşamları şehrin tenha yerlerinde araç içerisinde konaklayıp gündüzleri küçük yaşta çocuklarıyla birlikte vatandaşların merhamet duygularını kullanarak dilencilik yapan konargöçerlere yönelik denetim gerçekleştirildi.
Zabıta ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin müşterek yaptığı ani denetimde Hıdırlık Cami arkasındaki boş arsada toplandıkları tespit edilen dilenciler hakkında idari işlem uygulandı. Çorum dışından gelerek dilencilik yaptıkları tespit edilen konargöçer gruplar, şehir dışına gönderildi. 
Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, her yıl olduğu gibi bu sen de Ramazan ayı öncesi dilenci sayısında artış gözlemlediklerini belirerek “Zabıta ekiplerimiz denetimlerini aralıksız sürdürmektedir. Çoğunluğu şehir dışından gelen dilencilere yönelik operasyonlarımız devam edecek. Halkımızdan da bu kişilere itibar etmemeleri ve para vermemeleri konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz.” şeklinde konuştu.

31F258F4 4746 4F52 B01D 287D2F9C5Bf2

Editör: BÜLENT USLU