İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte KYK Kız Yurdu önünde basın açıklaması yaptı.
İl Başkanı Yıldız, Aydın’ın Efeler İlçesinde yaşanan asansör kazasında yaşamını yitiren Çorumlu Zeren Ertaş’ın acısı henüz taze iken, Çorum’da Kız Öğrenci Yurdu’nda yine bir asansör kazasına ramak kalındığını hatırlatarak, Çorum Valiliği’ni, Belediye Başkanlığını ve Gençlik Spor Müdürlüğü’nü acilen önlem almaya davet etti.

yurt asansör 311023 (2)
Erkan Yıldız, açıklamasında şunları söyledi:
6 KIZ ÖĞRENCİ ASANSÖRDE KALDI,
SİNİR KRİZİ GEÇİRİP HASTANEYE KALDIRILDI
“6 kız öğrencimiz asansörde mahsur kalıp sinir krizi geçirmiştir. Öğrenciler, seslerini duyurabilmek için gece okul içinde eylem yapmıştır.
Okul yönetiminden bazıları, ‘suçlu orada Zeren. Siz neden karışıyorsunuz’ demiştir.
Buradan Zeren kızımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyoruz. Bir babanın en acı feryadı ‘büyütüp devletimize teslim ettim, kızıma sahip çıkamadınız’ demesi kadar acı bir olay yoktur.

Çorum'da KYK yurdunda 6 öğrenci arızalanan asansörde mahsur kaldı: Yüzlerce öğrenci ayaklandı! Çorum'da KYK yurdunda 6 öğrenci arızalanan asansörde mahsur kaldı: Yüzlerce öğrenci ayaklandı!

Dün gece saat 01.00 sıralarında yurt önüne bilgi almak için geldik. Yurt öğrencilerinden aldığımız bilgilere göre 6 kızımız asansörde mahsur kalmıştır.
Kapı açıldığında asansörle kapının yerinin farklı olduğu tespit edilmiştir. ‘Panik yapmayın, çağırırız bakarlar’ şeklinde cevap verilmiştir. Öğrencilerden bazıları sinir krizi geçirerek hastaneye kaldırılmıştır.
BAŞKAN AŞGIN’A VEBAL ATTI
Buradan Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a sesleniyorum: Nasıl oluyor da defalarca arıza yapan bir asansöre ‘sakınca yoktur’ etiketi asıyorsunuz. Konunun vebalinin üzerinize olduğunu unutmayınız.
Sayın valimizin Çorum’da göreve başladığı günden beri yapmış olduğu kıymetli çalışmaları yakından takip ediyoruz. Konunun bir an önce araştırılıp müfettiş gönderilmesini talip ediyoruz. Müfettişlerin öğrencilerle birebir görüşme yapmasını talep ediyoruz. 
Yurt öğrencileri ile görüştüğümüzde, “Yurt çalışanları bile bizleri azarlıyor. CİMER’e şikayet ediyoruz, çözüm bulamıyoruz” diyorlar.

Çorum Valiliği'nden KYK asansörü ile ilgili dikkat çeken açıklama: "Bekleyen ve kargaşa çıkaran öğrenciler..." Çorum Valiliği'nden KYK asansörü ile ilgili dikkat çeken açıklama: "Bekleyen ve kargaşa çıkaran öğrenciler..."

VALİ OLAYA EL ATMALI
Sayın valimizin babacan tavrı, kızlarımıza güç verecektir. Yurt öğrencilerimizin birçok sorunları bulunmaktadır. Bu sorunlarla yakından ilgilenilmesi gerekmektedir.
Yurt öğrencileri gece saatlerinde neden susturulmak istendi.
Sinir krizi geçiren ve hastaneye kaldırılan öğrencilerimizin sağlık durumu nedir?
Asansörde kalan öğrencilere psikolojik destek verildi mi?
Gece apar – topar yurt müdürü gelip kamuoyuna neden bilgi vermedi?
Konunun takipçisi olacağız.”