İYİ Parti İl Başkanı Yıldız, mesajında “Milli mücadelemizin, “ya istiklal ya ölüm” düsturuyla Anadolu’nun bağrından fitilinin ateşlenerek, bağımsızlık aşkıyla adeta bir alev olup tüm yurdu saran bir direnişe dönüştüğü, birlik ve beraberlik ruhunun ve güçlü bir inancın uyandığı, özgürlüğümüze ve bağımsızlığımıza ilk adımın atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamanın sevinci içerisindeyiz” dedi.
Büyük sıkıntılar ve zorlu mücadele şartları altında, büyük bedeller ödenerek, fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlere emanet edildiğini ve gençliğe armağan edilen Gençlik ve Spor Bayramı’nın onlara verilen değer ve güvenin bir göstergesi olduğunu kaydeden Erkan Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Sizlerin inancı, heyecanı ve çalışkanlıkları, memleketimizin ve ülkemizin her alanda daha ileri seviyelere ulaşacağına olan inancımızı, her geçen gün daha da artırmaktadır. Yaşadığımız çağda, her alanda sizin enerjinize ve heyecanınıza, en önemlisi de hayallerinize olan ihtiyacımız, üzerinizde ki sorumluluğun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bizler size inanıyoruz. Sizleri bu milletin umudu, geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz ve sizler için daha yaşanılabilir bir ülke inşa etme gayreti içerisindeyiz. 
Haydi el ele, gönül gönüle vererek memleketimizi ve ülkemizi daha ileri taşıyalım. Bu duygu ve düşüncelerle 104 yıl önce bağımsızlık mücadelemizin ilk adımını atan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal mücadelemizin kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, başta siz gençlerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”
 

Editör: HABER MERKEZİ