AK Parti Çorum Milletvekili ve Milletvekili adayı Av. Oğuzhan Kaya Kadir Gecesi nedeni ile yayımladığı mesajında 11 ayın Sultanı mübarek Ramazan ayını uğurlarken, bir Kadir Gecesi'ne daha erişmenin heyecan ve coşkusunu tüm Müslümanlar olarak hep birlikte yaşadığımızı hatırlattı.
Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de “Kadir Gecesi, bin aydan hayırlıdır.” mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edildiğini söyleyen Oğuzhan Kaya mesajında şu görüşlere yer verdi: “Hiç şüphesiz bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için bizlere eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Bu mübarek gecede, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, nefretin kötü arzularını frenleyip, bizlerin zihnini bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenmek gerekir.  
Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzurun artırmasını temenni ediyorum Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden diliyor; tüm Çorumlu hemşerilerimin Kadir Gecesini tebrik ediyorum.”
(Volkan SINAYUÇ)
 

Editör: HABER MERKEZİ