TESK’ten kış lastiği uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğunun başlamasına saatler kaldığını hatırlattı.

Güncel 02.12.2018, 17:09
254
TESK’ten kış lastiği uyarısı

Ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğunun bugün başlayacağını belirten ve takmayanlara 715 TL ceza kesileceğini bildiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu ceza miktarının ay sonunda yüzde 23.73 oranında artacağını, yani yılla birlikte kış lastiği takmayanlara 885 TL ceza kesileceğini söyledi.

Kış lastiği takmanın hava koşullarında önemli olduğunu vurgulayan TESK Başkanı Palandöken, “Olumsuz hava şartları artık tüm yurtta etkisini göstermeye başladı. Yağmur ve kar yağışlarının daha fazla olduğu bölgelerimizde kış lastiğini trafikteki her araç sahibi kullanmalı. Gizli buzlanma, yağışlar, kaygan yollar gibi olumsuz şartlar tüm ülkemizde tüm araçlarımızı etkiliyor. Bu sebeple ticari ya da özel araç demeden, zorunluluk gibi düşünmeden tüm vatandaşlarımız bu konuya dikkat etmeli. Ticari araçlar için 1 Aralık’ta başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulamasını tüm araçlar önemsemeli. Araştırmalara göre kışın kaza yapma riski yaza göre 6 kat daha fazla. Özellikle kışa girerken herkes araç muayenesini, bakımını en doğru şekilde yaptırmalı. Aracın kışa hazırlığı külfet gibi görülmemeli” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@