‘Covid-19 savaşçıları’ köylerde kapı kapı dolaşıyor

Çorum’da köylerde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara mobil ekipler tarafından Sinovac aşısı uygulaması sürüyor. İl Sağlık Müdürlüğünce yürütülen Covid-19 ile mücadele çerçevesinde doktor ve hemşirelerden oluşan aşı ekipleri, il ve ilçe merkezlerinin yanı sıra köylerde de kapı kapı dolaşıyor.

Güncel 10.06.2021, 15:14
197
‘Covid-19 savaşçıları’ köylerde kapı kapı dolaşıyor

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA
Salgınla mücadelede ilk günden bu yana ön cephede yer alan ekipler dün Cemilbey, Ovasaray, Mustafaçelebi ve Mollahasan köylerinde hastaneye gitme imkanı olmayan 65 yaş üstü vatandaşlara Sinovac aşısı yaptı. 
Hemşire Sema Hoşgör’le birlikte 4 köyde aşı olmayan vatandaşlara aşı uyguladıklarını bildiren Pratisyen Hekim Süleyman Yağız, “Koronavirüs aşısı olmayan kişileri tespit ettik, onları dolaştık. Bugün de son köyümüzde aşı olmayan son vatandaşımız Fatma teyzeye aşı uyguladık. Şu an gözetim altında biraz bekletmekteyiz” dedi.


HEM DUYGULANDI HEM DUA ETTİ
Sağlık ekibinin gösterdiği ilgi ve alakadan duyduğu memnuniyeti dile getiren 75 yaşındaki Fatma teyze, hem duygulandı hem görevlilere dua etti. Yaşlı kadın,  “Bize aşı yaptılar, sağlığımızı korudular. Onun için çok mutluyum. Allah hepsinden razı olsun” diyerek sağlık ekibine teşekkür etti. 
Ovasaray Köyü bekçisi İbrahim Bozkurt da köyündeki yaşlılara aşı yapıldığı için sağlık ekiplerine teşekkür etti. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@