Çanakkale'nin Yenice ilçesinde saat 21.38'de 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Yenice ilçesi olan 4,9 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, 10 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Depremin çevre illerde de hissedildiği bildirildi.
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş AFAD başta olmak üzere ekiplerin taramalarının sürdüğünü söyledi. Vali Aktaş, "Yapılan taramalara göre şu an için ilimizde herhangi olumsuz bir durum tespit edilmemiştir. Depremden etkilenen hemşehrilerimize 'geçmiş olsun' dileklerimi iletiyorum." dedi.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı: "Çanakkale Yenice'de 4,9 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Çevre illerden de deprem hissedilmiştir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." 

Afşin'de 3,8 büyüklüğünde deprem Afşin'de 3,8 büyüklüğünde deprem

Editör: AA AJANS