Bayram öncesi 200 çocuğa giyim desteği yapan Nefes Derneği üyeleri, kurban eti dağıtımı etkinliği kapsamında da önceden tespiti yapılan ihtiyaç sahibi 360 aileye toplamda 900 kilogram kurban eti dağıtımı yapıldığını duyurdu.
Kurban kesen dernek üyelerinden gönüllü olarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere toplanan kurban etleri kurban bayramının ikinci günü yine dernek üyelerince tespit edilen ailelere ulaştırıldı.
Nefes Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erhan Avcı, bayramların paylaşma duygusunun hissedildiği en özel günler olduğunu belirterek “Bayramlar; milli birlik ve beraberliğin güçlendiği sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı toplumsal yaşamda vazgeçilmez öneme sahip günlerdir. Bayramlarda paylaşmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bu bayramda da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek amacı ile kurban bayramı öncesi çocuklarımıza kıyafet yardımı ve bayramda da kurban eti dağıtımı etkinliği gerçekleştirilmiştir” dedi.
Dernek üyelerince bayram öncesi “mutlu çocuklar mutlu bayramlar” projesi kapsamında 200 çocuğu giyindirerek bayram sevinci yaşattıklarını dile getiren Avcı, kurban bayramında da 360 aileye kurban eti dağıttıklarını kaydetti. Dernek üyelerinin kendi kestikleri kurbanlardan oluşan payların yine önceden tespit ettikleri ailelere ulaştırdıklarından bahseden Erhan Avcı, “Kurban kesmeye gücü yetmeyen ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olmaya gayret gösterdik. Dernek üyelerimizin destekleri ile kurban etlerini ailelerimize ulaştırdık. Kurbanlarını bağışlayan dernek üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

80C59945 C15A 4B4C Ab5B 51C61D02B51B

Editör: HABER MERKEZİ