“Çocuklarımız kime emanet?”

Halkevleri Derneği Çorum Şube Başkanı Merter Kocatüfek, 23 Ekim tarihinde Şehit Osman Arslan Anadolu İmam Hatip ortaokulunda öğle yemeği esnasında tuz verine tuzluklara doldurulan ne olduğu bilinmeyen bir madde nedeniyle 21 öğrencinin zehirlendiğini belirterek, “Çocuklarımız kime emanet?” diye sordu.

Güncel 25.10.2017, 23:19
966
“Çocuklarımız kime emanet?”

Öğrencilerin dillerinde yanma olduğunu belirttiğini anımsatan Kocatüfek, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bu yıl eğitim öğretime başlayan ve sadece 68 öğrencisi olan okulda meydana gelen skandalla ilgili olarak olayın üzerinden 2 gün geçmesine rağmen yetkililer tarafından kamuoyuna hala bir bilgilendirme yapılmamıştır.

Olayın sorumluları tespit edilmiş midir? İdari ve adli soruşturma başlatılmış mıdır?

Sorumlulukları olan kişiler hala görevleri başında mıdır? Tuzluklara kimyasal madde nasıl girmiştir? Çocuklarımız tuz ile kimyasal maddesi ayıramayacak kişilere mi emanettir? Yoksa olay da bir art niyet mi vardır?

Ülkemizdeki okullarda kışlalarda her yıl maalesef onlarca gıda zehirlenmesi vakası yaşanmaktadır. Tecrübe ile sabittir ki basının desteği ile kamuoyu oluşturulmadığı takdirde bu tür olaylara karşı yaptırım olmamakta olaylar unutturulmaya çalışılmaktadır.

Bir veli olarak, bir insan olarak, bir baba olarak, ilimizde faaliyet yürüten bir sivil toplum örgütünün şube başkanı olarak çocuklarımıza büyük bir travma yaşatan bu üzücü olayın üzerine yetkililerin ciddiyetle gitmelerini ve kamuoyunu bilgilendirmelerini bekliyorum.”

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@