“YSK, milli iradeyi yok saydı”

ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının hukuki, vicdani ve milli olmadığını belirterek, “Yüksek Seçim Kurulu; milli iradeyi dikkate almamıştır, yok saymıştır” dedi.

Güncel 07.05.2019, 23:47
221
“YSK, milli iradeyi yok saydı”

Türkiye’de yaşanan siyasi kaosun sorumlusunun tek kişi rejimi olduğunu kaydeden Demirer, tek kişi rejiminin giderek daha otoriter, daha baskıcı ve milli iradeyi inkâr edici bir yapıya büründüğünü dile getirdi.

Özelde İstanbul’daki yurttaşların, genelde de tüm Türkiye’de milletin iradesine açıktan darbe vurulduğunu vurgulayan Demirer, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Milli iradeye darbenin failleri bellidir. Yüksek Seçim Kurulu kararı, 24 Haziran 2018 seçimlerini de tartışmalı hale getirmiştir. Bu durumda, 24 Haziran seçimleri de derhal yenilenmelidir.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak; bütün Cumhuriyetçi güçlerin, Atatürk devrimi ortak paydasında, hemen buluşarak; milli iradeye sahip çıkmalarını, tarihi bir sorumlulukla karşı karşıya bulunduklarının altını çiziyoruz.

Cumhuriyetçi güçlerin birlikteliği için, Genel Merkezimiz siyasi partiler dahil olmak üzere, tüm demokratik kitle örgütleri ve sendikalarla görüşmelere, başlamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinde var olan milli irade ilkesine sahip çıkmak, tek kişi rejimini çoğulcu parlamenter rejime dönüştürmek için demokrasiye tüm gücümüzle sarılacağız.

Gazi Meclisin yetkilerini iade edecek, Türkiye’ye demokrasiyi getirecek, hukukun üstünlüğünü ve özgürlükleri savunacak Milli Mücadele Çatısı Atatürkçü Düşünce Derneği’dir. Atatürkçü Düşünce, gerçek Türkiye ittifakı, gerçek Türkiye zeminidir.

Derneğimiz, bir ve bütün olarak, 23 Haziran’da milli irade tekrar kazansın, milletimiz bölünmesin, ayrışmasın; terör örgütleri ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanı mihraklar sevinmesin diye, tüm örgütleriyle ve üyeleriyle birlikte kapı kapı gezerek; demokrasi mücadelesini daha büyük kararlılıkla sürdürecektir.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@