“Toprağın değeri bilinmeli”

Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Necati Gül, karşılıksız hiçbir şeyin yapılmadığı günümüzde, sessiz ve sadık olan tek varlığın toprak olduğunu belirterek yenidünya düzeninde emeğin, alın terinin ve bütün değerlerin hiç edildiği sözde uygar ülkelere bile karşılıksız hizmet veren tek şeyin toprak olduğunu dile getirdi.

Güncel 04.12.2016, 23:57 05.12.2016, 00:00
718
“Toprağın değeri bilinmeli”

Necati Gül açıklamasında şunları dile getirdi: “Esirgeyen ve koruyan toprak. İnancımıza göre yaradılış hammaddemiz olan toprak. Fethedip mülk edindiğimiz; uğruna şehit verip vatan edindiğimiz toprak. Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz ömür sonunda her bedeni sarıp sarmalayan toprak. Ömür boyu gözü doymayanların bir avucu ile doyduğu toprak. Birilerine şirin görünme, kendi makam ve mevkiimizi koruma ve ya makam ve mevkii beklentilerinin içinde olma nedeniyle bir kalemde hiç saydığımız toprak. Üç günlük dünya zevki için beton ambarı yaptığımız toprak.

Adına “Koruma Kurulu”  kurup;  korumamak için her türlü cambazlığı yaptığımız toprak.  “5 Aralık” Dünya Toprak Günü nedeniyle bu bilgileri hatırlatır;   bu sadık yâre;  yâr gibi davranılmasını diliyoruz.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@