Yeni Hastane’nin son durumu değerlendirildi

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum'daki sağlık yöneticileri ile birlikte yeni hastanenin son durumunu değerlendirdi.

Yeni Hastane’nin son durumu değerlendirildi

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum'daki sağlık yöneticileri ile birlikte yeni hastanenin son durumunu değerlendirdi.

25 Şubat 2017 Cumartesi 01:20
Yeni Hastane’nin son durumu değerlendirildi

İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ömer Sobacı, Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir ile Ortaköy İl Genel Meclis Üyesi, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mustafa Çelik, Milletvekili Ahmet Sami Ceylan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Çorum'da yapımı tamamlanan ve hizmet verme aşamasına getirilen 800 yataklı Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin son durumu değerlendirildi.

Hastane binasında gelinen son nokta ile Çorum'un temel sağlık problemlerinin, yapılması gerekmen çalışmaların ele alındığı ziyaret sırasında, kentimizin doktor ve yardımcı sağlık personeli eksiklikleri de gözden geçirildi.

“ÇORUM, SAĞLIKTA ÇIĞIR AÇACAK”

Verilen bilgiye göre; Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da düzenlediği hain darbe girişiminde oğluyla birlikte şehit olan ünlü reklamcı hemşehrimiz Erol Olçok’un adının verildiği hastane 215 milyon liraya mal oldu. 1 Mart’tan itibaren taşınma işlemlerinin başlanacağı hastanede bir ay içerisinde hasta kabulüne başlanacak.

Amaçlarının Çorum’u sağlık alanında cazibe merkezi yapmak olduğunu belirten Milletvekili Ceylan, yeni hastane ile birlikte Çorum’dan hasta sevkini minimum düzeye indirerek, diğer illerdeki hastalara hizmet vermeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Hastane hakkında da bilgiler veren Ceylan, 151 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olan hastanede bin 294 araçlık otopark, 800 yatak, 176 poliklinik, 22’si suit olmak üzere 430 hasta odası, 30 ameliyathane, hastane bünyesinde çalışan personel için kreş bulunduğunu dile getirdi.

Hastanenin tefrişatı için 64 milyon lira ödenek ayrıldığını açıklayan Ceylan, alınacak tıbbi cihazlarla birlikte hastaneye 500 milyon liralık yatırım yapılacağının altını çizdi.

Hastanenin 5 yıldızlı otel konforunda hizmet vereceğini dile getiren Ceylan, “Mevcut hastanemizde aynı anda 30 ameliyat yapılabilecek. Ayrıca hastanemiz her açıdan mevcut hastanemizden daha büyük olacak. Son teknoloji cihazlarla akıllı hastane konseptinde hizmet verecek olan bu sağlık yatırımını Çorum’a kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Yeni hastane taşınma sürecinin ardından kısa sürede hizmete girecek. Mevcut Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Devlet Hastanesi olarak ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi de aynı fonksiyonla hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca hastaneye ikinci bir KVC Merkezi kurulacak. Hastanemizde ayrıca meslek hastalıkları ilgili yeni bir birim kurulacak. Bu alanda Ankara’da yapılacak olan testler Çorum’da yapılacak. Bu sayede iş ve zaman kaybının önüne geçilecek” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 25.02.2017 01:22