Mehmetçik Anadolu öğrencileri İtalya’da

Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri İspanya koordinatörlüğünde kabul edilen, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen, Öğrenme güçlüğü çeken öğrencileri desteklemek için yazılan “I’m Not Speechless And İnvisible Don’t Leave Me Behind: Supporting Students With Learning Disabilities” isimli, ( Ne dilsizim, ne görünmez… Beni gölgende bırakma!!!) isimli proje kapsamında İtalya’nın Verona şehrine gitti.

Güncel 17.04.2019, 21:40
548
Mehmetçik Anadolu öğrencileri İtalya’da

Türkiye, İspanya, Hırvatistan ve İtalya’nın ortak olduğu projede öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerin eğitime kazandırılmasının amaçlandığı belirtildi.

Bu kapsamda İtalya’nın Verona şehrinde projenin son toplantısı yapılarak projenin sonuçları değerlendirildi. Bu güne kadar gerçekleştirilen etkinliklerin sunumu yapıldı. Ayrıca öğrenciler ve öğretmenler için birçok aktivite de gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Bu öğrencileri teşvik etmek, onlara yönelik öğretme ve öğrenme yöntemleri bulmak, derslerde etkin rol oynamalarını sağlamak projenin amaçlarındandır. Öğrencileri kendi yaşıtı diğer öğrencilerle birlikte sınıf hayatına katmak, onları her yönüyle tanımak, öğrenme yetersizliğinin nedenlerini ortadan kaldırmak için önlem alarak başarıyı artırmak amaçlanmaktadır” görüşüne yer verildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@