Oyuncak paylaştılar

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlatılan “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesi kapsamında ilçe merkezi ve köylere bulunan tüm ilkokullarda “Oyuncağımı Yapıyorum Paylaşıyorum” temalı etkinlikler yapıldı.

Sungurlu 01.02.2019, 23:12
243
Oyuncak paylaştılar

Küçük yaşlarda öğrencilerin toplum problemlerine duyarlı olmaları, sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiği projede okullar kapanmadan önce “Oyuncağımı Yapıyorum Paylaşıyorum” teması işlendi.

Okul panolarında yer verilen çalışmalarda etkinlikler farklı yönleri ile ortaya konuldu. Öğrencilerin paylaşımcı yetişmesi kapsamında okul idareci ve öğretmenlerin desteklediği çalışmada öğrenciler yaptıkları oyuncakları ülkenin değişik yerlerindeki öğrencilerle paylaşacak olmanın mutluluğunu yaşadılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlkokul çağındaki öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla deneyimleyerek öğrenmeleri, öğrenmede kalıcılığı artırmaktadır. Öğrenciler bu projelerle sorumluluk almayı öğrenirler ve görev bilinçleri gelişir. Ekip çalışmasını öğrenen çocuklarda iletişim becerileri arttırarak paylaşma duygusunun ne kadar önemli olduğunu çocuklarımıza anlatmak istiyoruz” dedi.

“Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesi kapsamında Şubat ayında “Türkçeme Sahip Çıkıyorum” teması işlenecek.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@