“O sene bu sene”

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, beraberinde AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum FK Başkanı Fatih Özcan ile birlikte, Çorum Belediyesi tarafından çevreyolu otobüs terminali karşısına inşa edilen 15 bin seyirci kapasiteli yeni statta incelemelerde bulundu.

Spor 21.08.2020, 22:08
1126
“O sene bu sene”

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, beraberinde AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum FK Başkanı Fatih Özcan ile birlikte, Çorum Belediyesi tarafından çevreyolu otobüs terminali karşısına inşa edilen 15 bin seyirci kapasiteli yeni statta incelemelerde bulundu. Ceylan, stadın yeni sezonun ilk maçına yetişeceğini müjdelerken, Çorum FK’nın da sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyeceğine inandığını kaydetti.

EKSİKLER 1 HAFTA-10 GÜNE TAMAMLANIR

Çorum Belediyesi tarafından ihaleye çıkartılan ve yapımına 2016 yılında başlanılan 15bin seyirci kapasiteli yeni stadın yapımında sona gelindiğini ve eksiklerin 1 hafta-10 güne kadar tamamlanacağını belirten milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “Eksikler büyük ölçüde tamamlandı. En son dün aldığım bilgilere göre, sadece protokol tribünündeki koltuklar değişecek. Son kabulü belediye yapacağı için stadı yapan firmanın eksikleri tamamlaması gerekiyor. Sanırım 1 hafta-10 güne kadar bu eksikler tamamlanır.

İLK MAÇA YETİŞECEK

Fiziki olarak statta maç oynamaya engel bir durum söz konusu değil. Bu yüzden, stadın sezonun ilk maçına yetişeceğini söyleyebiliriz. İnşallah takımımız bu statta iyi bir başlangıç yapıp sonu mutlu bir sezon geçirir.

Yine gerek yetkililerin yaptığı açıklamalar, gerekse benim aldığım bilgilere göre, Eylül ayındaki maçlar seyircisiz oynanacak. Ama maçlar seyircili oynandığı zaman bu stadın tamamen dolacağından hiç şüphem yok.

ÇORUM 55 YIL SONRA YENİ BİR STADA KAVUŞUYOR

Tarihi Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı sanırım 1964-65 yıllarında yapıldı. Aradan geçen 55 yılın ardından Çorum modern bir stada kavuşacak. Bu stadın Çorum’a kazandırılmasındaki emeklerinden dolayı eski ve mevcut belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Çorum’un yüzünü ağartacak ve yıllarca yükünü çekecek bu modern statta tarihi başarılara tanıklık etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HER ZAMAN FATİH BAŞKANIN YANINDAYIM

Bir ilin tanıtımında en büyük aracın futbol olduğunu da kaydeden milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Futbol Kulübü’nün Başkan Fatih Özcan’la birlikte vizyonunu büyütüp Süper Lig’de oynamayı hedeflediğini, bu yolda Fatih Özcan’ın en büyük destekçisinin kendisi olduğunu anlattı.

Yeni sezon için çok iyi bir kadro kurulduğunu dile getiren Ceylan, “Başkan’la sürekli irtibat halindeyiz. Bugüne kadar yapılan transferlerle Çorum Futbol Kulübü ligin favori takımlarından biri oldu. Yeni stadın da açılmasıyla ben Çorum Futbol Kulübü’nün bu sezon 1.Lig’eçıkacağına tüm kalbimle inanıyorum ve diyorum ki, ‘o sene bu sene’.

Ben her zaman söylüyorum. Bir ilin tanıtımı için n büyük araç futboldur. Çorum Futbol Kulübü de Çorum’un en büyük tanıtım aracıdır. 3.Lig’de iken aydı yılda bir ulusal kanallarda adı geçiyordu. 2.Lig’e yükseldikten sonra biraz daha çok telaffuz edilmeye başlandı. Ama 1.Lig ya da Süper Lig’e çıktığında ulusal kanallarda her gün Çorum’un adı geçecek. Bu yüzden, Çorum’un tüm dinamikleriyle birlikte Fatih Özcan’ın yanında olması lazım” şeklinde konuştu.

Statta bulunan 17 adet locanın işadamlarına pazarlanması noktasında gereken katkıyı sağlayacaklarını da belirten milletvekili Ahmet Sami Ceylan, stat içerisinde bulunan lokanta ve kafeteryanın kiraya verileceğini de sözlerine ekledi.

Ceylan, stadı yapan firma yetkililerinin de katıldığı programda statta incelemelerde bulundu.

ÖZCAN: “VİZYONUMUZ DEVLERLE

SÜPER LİG’DE OYNAMAK OLMALI”

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, yeni statta tarihi başarılara imza atacaklarını ifade ederken, “İnşallah 3 yılda 1.Lig’e yükseleceğiz” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın yeni statta yaptığı incelemeler sırasında konuşan Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, “Öncelikle, bu stadın yapımında emeği geçen geçmiş belediye başkanlarına,  mevcut belediye başkanına ve sayın vekilimiz, Çorum’un ağabeyi Ahmet Sami Ceylan’a teşekkür ediyorum. Çorum FK olarak inşallah bu statta tarihi başarılara imza atacağız.

Vizyonu büyütmek lazım. Burada, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi takımlarla hazırlık maçı oynamak vizyonumuz olmamalı. Vizyonumuz bu takımlarla Süper Lig’de oynamak olmalı” ifadelerini kullandı.

Çorum Futbol Kulübü’nün sahipsiz olmadığının da altını çizen Başkan Fatih Özcan, “Sanki Çorum Futbol Kulübü sahipsizmiş gibi bir hava oluşturuluyor. Çorum Futbol Kulübü asla sahipsiz değildir, benim olduğu yerde hiç değildir.

Daha önce de söyledim, yine söylüyorum. Asla el açan, dilenen bir başkan olmayacağım. Ama gücümün yetmediği yerde de bırakıp gitmesini bilirim. Bu noktada, değerli büyüğümüz Ahmet Ahlatcı gibi diğer işadamlarımızın da desteklerini bekliyoruz. İnşallah bu takım 3 yıl içerisinde 1.Lig’e çıkacaktır” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@