Veli Paşa Hanı’nda yoğun çalışma

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, restorasyonu devam eden Veli Paşa Hanı’ndaki çalışmaları inceledi.

Güncel 08.03.2019, 19:44
561
Veli Paşa Hanı’nda yoğun çalışma

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından desteklenen ve geçtiğimiz yıl içerisinde restorasyonuna başlanan Veli Paşa Hanı’nda çalışmalar aralıksız devam ederken Başkan Zeki Gül beraberinde Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu ile birlikte çalışmaları inceledi.

Han içindeki çalışmalarını sürdüren personele kolaylıklar dileyen Belediye Başkanı Gül bilgi aldı. Tarihi yaşatmak adına çalışmaların aralıksız devam ettiğini dile getiren Başkan Gül hanın restorasyonunun kısa süre içerisinde tamamlanarak turizme kazandırılacağını belirtti.

Veli Paşa Hanı’nın Türkiye’de yer alan ender eserler arasında yer aldığını belirten Gül “Restorasyonunu sürdürdüğümüz Veli Paşa Hanı büyüklüğünün yanı sıra ahşap çatkı sistemi ile inşa edilmesi ve çok kata sahip özellikleriyle ülkemiz içerisinde yer alan nadir eserden biri tanesi. Süslemeleri, işçiliği, mimari ve inşaat mühendisliği açısından özel bir eser olarak değerlendirilen tarihi handa devam eden restorasyon çalışmaları aralıksız devam ediyor. Restorasyonu en kısa zamanda tamamlayacağız ve Çorum turizmine kazandıracağız” ifadelerinde bulundu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@