Üvey kızına tecavüz eden adama 30 yıl hapis cezası

Çorum'da üvey kızı 16 yaşındaki Ş.Ç’ye “cinsel istismarda” bulunmakla suçlanan 52 yaşındaki N.K., 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Üvey kızına tecavüz eden adama 30 yıl hapis cezası

Çorum'da üvey kızı 16 yaşındaki Ş.Ç’ye “cinsel istismarda” bulunmakla suçlanan 52 yaşındaki N.K., 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

13 Şubat 2018 Salı 01:02
Üvey kızına tecavüz eden adama 30 yıl hapis cezası

Olay, 2016’nın Temmuz ayında Çorum’da meydana geldi. İddiaya göre, 41 yaşındaki H.K., eşinden boşandıktan sonra N.K. ile evlendi. H.K., kızı Ş.Ç.’nin 4 aydır adet olmadığını fark edince kızının bir rahatsızlığı olabileceği düşünerek onu özel bir hastaneye götürüp muayene ettirdi. Doktorların yaptığı muayenede Ş.Ç.’nin hamile olduğu ortaya çıktı.

ANNE BÜYÜK ŞOK YAŞADI

Doktorların “kızın hamile” demesi üzerine büyük bir şok yaşayan anne H,K., kızına “Sen kimden hamilesin” diye sorduğunda Ş.Ç., üvey babasından hamile olduğunu iddia etti.

“ÜVEY BABAM KAMYONDA BENİMLE ZORLA İLİŞKİYE GİRDİ”

Annenin şikâyeti üzerine üvey baba polis tarafından gözaltına alındı. Ş.Ç. ifadesinde “Üvey babam N.K., kamyonla iş sebebiyle Antalya’ya gittiği sırada ben de tatil için Antalya’da bulunan yakın bir akrabamıza gitme kararı almıştım. Üvey babamın kamyonuna bindim ve yola çıktık. Bilmediğim bir yerde üvey babam kamyonu durdurdu ve bana ilişkiye girme teklif etti. Ben de kızdım bağırmaya başladım. Sonra bana saldırdı ve üzerimdeki kıyafetleri zorla çıkarıp ilişkiye girdi” dedi.

Kimseye hiçbir şey söyleyemediğini ve bir süre Antalya’da kaldığını öne süren Ş,Ç., “Olayın şokunu atlatmaya çalıştım. Sonra tekrar Çorum’a döndüm. İki ay sonra üvey babam evde yalnızken bana bir kez daha saldırdı ve bir kez daha ilişkiye girdi. Bunun dışında üç kez daha benimle tekrar ilişkiye girdi” dedi.

“ÜVEY KIZIM YALAN SÖYLÜYOR”

Zanlı N.K. ise üvey kızı Ş.Ç’nin yalan söylediğini, ne kamyon içerisinde ne de evde hiçbir ilişki durumunun olmadığını söyledi.

DNA TESTİ YAPILDI

Uzman hekim eşliğinde ölü olarak doğan bebekten alınan biyolojik örnekler mahkeme kararıyla soy bağının tespiti amacıyla Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı’na gönderildi. Yapılan incelemede % 99 bebeğin üvey babadan olduğu ortaya çıktı.

Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında üvey baba N.K.’ye, 'Kişi hürriyetinden yoksun kılma ve çocuğun cinsel istismarı' suçundan 30 yıl hapis cezası verildi.

(Yusuf ÇINAR)

Son Güncelleme: 13.02.2018 01:03