“10 Ağustos Türkiye’nin kader oylaması olacak”

AK Parti Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü ve Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, birlik ve beraberlik mesajı vererek, 10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye’nin kader oylaması olduğunu ifade etti.

“10 Ağustos Türkiye’nin kader oylaması olacak”

AK Parti Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü ve Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, birlik ve beraberlik mesajı vererek, 10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye’nin kader oylaması olduğunu ifade etti.

31 Temmuz 2014 Perşembe 22:13
“10 Ağustos Türkiye’nin kader oylaması olacak”
AK Parti Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü ve Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Van il teşkilatıyla bir araya geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili ve 6. Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım, Van’da partililerle bir araya geldi. Parti binasında düzenlenen toplantıya AK Parti Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda’nın selamlama konuşmasının ardından konuşan Bölge Koordinatörü Yıldırım, birlik ve beraberlik mesajı vererek, 10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye’nin kader oylaması olduğunu ifade etti. Yıldırım, “Türkiye’de 10 yıl içerisinde çok önemli gelişmeler oldu. Büyük projelerin, 10 yıl önce hayal bile olamayan projelerin hepsi hayata geçirildi. Birçok ilkler yaşandı. 10 yılın mimarı olan Sayın Başbakanımız, halkın büyük bir teveccühü ile cumhurbaşkanlığı adaylığına gösterildi. 10 Ağustos’ta ülkemiz bu çok önemli seçime gidiyor. Filistin’deki, Gazze’deki ve tüm mazlumların ahının yerde kalmayacağı Ortadoğu’nun, Türkiye’nin bir kader seçiminin olacağı o gün, halkımız Türkiye’nin refahı için, huzur için, barış için, zulümlerin önüne geçebilmek için Erdoğan diyecektir. Uzun süredir Filistin’de, Gazze’de çok acı verici şeyler yaşanıyor. İnsanlık adeta orada kan ağlıyor. Gazze tamamen İsrail zulmü altındadır. Katil İsrail rejimi orada resmen soykırım gerçekleştiriyor. Birleşmiş Milletler binasını bombalarken dahi Birleşmiş Milletlerin sesi çıkmıyor. Bir yiğidin çıkması gerekiyor ki akan kanlar son bulsun. Biz diyoruz ki sandıkta adalet sağlansın. Dünya, bu zulme sessiz kalmışken, Türkiye’nin Başbakanı, cumhurbaşkanı adayı ise her konuşmasında katil İsrail zulmünü dünyanın gözleri önünde lanetliyor. Halkımız bu zulme baş kaldıracak olan yiğit bir cumhurbaşkanı adayı ortaya çıkarmışken diğer bir tarafta; paralelin adayı, Rusya’da büyümüş, İstiklal Marşı’nı dahi bilmeyen bir adayı projelendirerek önümüze aday olarak koyuyor. Türkiye’deki insanların aklı ile oynuyorlar. Ama Allah’ın izni ile halk gerekeni yapacaktır. Biz istikbal mücadelemiz için, Ortadoğu’nun kaderi için, çözüm sürecinin, ülkemizdeki huzurun sürdürülebilmesi için üzerimize düşeni yapmalıyız. İnanıyoruz ki Sayın Başbakanımız ilk turda yüzde 50’nin üzerinde oy alarak bu ülkenin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olacaktır” dedi. (İHA)
Son Güncelleme: 01.08.2014 01:14