“Türkiye'nin yolunun kesilmesine, geçit vermeyiz”

Sungurlu Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İlçe Temsilcisi Celal Özgücük, darbecilerin son nefesi tükenene kadar, alanları, meydanları terk etmeyeceklerini dile getirdi.

“Türkiye'nin yolunun kesilmesine, geçit vermeyiz”

Sungurlu Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İlçe Temsilcisi Celal Özgücük, darbecilerin son nefesi tükenene kadar, alanları, meydanları terk etmeyeceklerini dile getirdi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 00:04
“Türkiye'nin yolunun kesilmesine, geçit vermeyiz”

Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millete ayar çekmeye yeltenenlerin 15 Temmuz akşamı başlattığı darbeyi püskürten, darbecilerin yüzüne tüküren bir milletin mensubu olmanın onurunu, gururunu yaşadığını anlatan Özgücük, millete ve devlete karşı ayaklananların, küresel şebekelerin ayak oyunlarına tetikçiliğe soyunanlara karşı milletin ayakta olduğunu ve Çanakkale ruhunun hayatta olduğunu vurguladı. Millete tank namlusu doğrultan şerefsizlere, millet iradesinin tecelligahı Meclise bomba yağdıran hain hadsizlere geçit verilmediğini ifade eden Özgücük, yeniden Büyük Türkiye, Güçlü Türkiye, Ümmetin Umudu Türkiye iradesinin garantörlerinin bu meydanlarda toplanan halk olduğunu anlattı. Bu meydanların, ülkesine, milletine, devletine sahip çıkan, ‘ezan susmaz, bayrak inmez’ diyen kahramanların toplanma alanı olduğunu söyleyen Özgücük yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“Türkiye’den bir Suriye çıkarmak isteyenlerin kirli senaryoları bozuldu, Mısır’daki kanlı darbe senaryosunu Türkiye’ye uyarlamak isteyenlere; ‘Biz milletiz, millete silah doğrultanı ezer geçeriz’ duruşuyla hak ettikleri cevabı verdik. Millete giydirilmek istenen vesayet gömleğini tarihin çöp sepetine gönderdik. İhanet çetesini, cunta hareketini, paralel devlet şebekesini püskürterek milletimizin şanlı tarihine yeni ve büyük bir zafer daha ekledik. Alçakları yurdumuza uğratmayan atalarımızın, dedelerimizin, nenelerimizin emanetine sahip çıktık, vasiyetine sadık kaldık. İhanet ile merhameti aynı cümlede dahi kullanmaktan haya eden bu millet, cuntacıları, darbecileri, milletin üniformasıyla hainlik yapanları affetmedi, affetmeyecektir.
Memur Sen olarak yeni planlar yapılmasına, yeni tezgah ve kumpaslar kurulmasına izin vermeyeceğiz. Darbecilerin son nefesi tükenene kadar, alanları, meydanları terk etmeyeceğiz. Türkiye’nin yolunun kesilmesine, yönünün değiştirilmesine geçit vermeyeceğiz” .
Bugün demokrasi kazanmıştır, darbe kaybetmiştir. Demokrasiyi savunanlar kazanmış, darbe seviciler kaybetmiştir. Darbeye içerden ve dışarıdan destek veren tüm anti demokratik güçler hak ettikleri cevabı almıştır. Böylelikle cuntacılara darbeler dönemi açılmamak üzere kapatılmıştır. Darbeler döneminin kapanmasının en büyük aktörü, mimarı millettir, millet iradesidir. Kahraman milletimiz bu görevini devam ettirmeli, alanlardan meydanlardan gür bir sesle haykırmaya sesini ve sözünü yükseltmeye iradesine çok daha güçlü bir şeklide sahip çıkmaya devam etmelidir”
Memur-Sen milletin emrindedir. Memur-Sen, milletin iradesini koruma derdindedir. Memur-Sen, demokrasi nöbetindedir. Darbeye direnme, darbecileri alt etme hedefiyle milletle birliktedir.. Millet devletin yanındadır. Millet, sivil siyasetin arkasındadır. Millet, demokrasiyi koruma, darbeye izin vermeme kararlılığındadır”
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 20.07.2016 00:05