Sungurlu’da 24 Kasım öğretmenler günü kutlandı

Çorum’un Sungurlu ilçesinde 24 Kasım öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sungurlu’da 24 Kasım öğretmenler günü kutlandı

Çorum’un Sungurlu ilçesinde 24 Kasım öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

25 Kasım 2016 Cuma 09:47
Sungurlu’da 24 Kasım öğretmenler günü kutlandı

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan program daha sonra Sungurlu Özel İdare Konferans Salonu’nda devam etti.
Konferans Salonu’nda düzenlenen kutlama programına ilçe Kaymakamı Mitat Gözen, Garnizon Komutanı J. Yzb. Necip Sirkeci, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Emniyet Müdürü Uğur Çalışkan, sivil toplum kuruşları, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.
Programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yılmaz Kayaalp, “Yalnızca mesleki kimliğimiz değil, yaşam tarzımıza dönüşmüş öğretmenlik mesleğinin, Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği bu günün yıl dönümünde, Öğretmenler Gününün kutlanmasına yönelik, öğretmenlerin yoğun bir şekilde hatırlanmasının, eğitimin, bilginin gündeme geldiği bu günde bizleri yalnız bırakmayan başta Kaymakamımız olmak üzere, katılım sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından mesleğe yeni başlayan 22 aday öğretmen toplu halde yemin ettiler. Yemin töreninin ardından emekli olan 3 öğretmene hizmet şeref belgesi verildi.
"Başkan Şahiner’den öğretmenlere çiçek"
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 24 Kasım Öğretmenler gününde düzenlenen programa katılan öğretmenlere çiçek hediye etti.
Başkan Şahiner, “Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin ana rol oynadığına şüphe yoktur. Genelde eğitim, özelde ise öğretmenlerimiz hepimizin geleceğini şekillendirmekte ana unsurdur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği misyon toplumsal ve bireysel anlamda bütün önem ve özeni hak etmektedir. Bizlere düşen görev ise bu hakkı teslim etmektir” diyerek tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.