Sungurlu Ticaret Borsası’nın “girişimcilik” eğitimi başladı

Sungurlu Ticaret Borsası’nda, Çalışma ve İş Kurulu (İŞKUR) destekli 4 gün sürecek olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başladı.

Sungurlu 06.11.2017, 01:17
928
Sungurlu Ticaret Borsası’nın “girişimcilik” eğitimi başladı

Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, girişimcileri devlet destekleri ile buluşturmak ve yeni istihdam oluşturmak amacıyla İŞKUR destekli “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”nin başladığını söyledi. Halim Karaçil, eğitimini tamamlayan ve sertifikaya hak kazanan girişimcilerin KOSGEB girişimcilik desteğinden faydalanabileceklerini ifade etti.

Eğitime katılan girişimcilere İŞKUR tarafından belirli bir miktarda ödeme yapılacağını dile getiren Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, girişimcilik belgesi ile KOSGEB’e başvuran girişimcilerin 50 bin lira hibe, 100 bin lira da faizsiz kredi olanaklarından faydalanabileceğini belirtti.

Bu eğitimle ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaşacağını ve başarılı işletmeler kurulabileceğinin altını çizen Karaçil, “Müracaat yapan girişimcilerimiz 31 Ekim’de bir mülakata tabi tutuldu ve mülakatlar sonunda 25 kişi eğitimlerden yararlanmaya hak kazandı. Eğitim almaya hak kazanan kursiyerlerimize 4-5-6-7 Kasım tarihlerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, kendi iş fikirlerine yönelik iş planı oluşturma ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenliyoruz. Bu sayede ülkede girişimcilik kültürü yaygınlaşacak ve başarılı işletmeler kurulabilecek.” diye konuştu.

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon bölümü Öğretim Görevlisi Fatih Şanöz tarafından verilen eğitimler, 4 günde toplam 32 saat sürecek.

(Aliye ÖNCEL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@