Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner MHP’den ihraç edildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i ihraç etti.

Sungurlu 09.12.2017, 01:51
2247
Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner MHP’den ihraç edildi

MHP’li muhalifler Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın'ı Sungurlu Belediyesi önünde davul zurna ile karşıladığı için 25 Eylül 2017 tarihinde ihraç talebiyle il disiplin kuruluna sevk edilen, 16 Ekim’de İl Başkanlığı Disiplin Kurulu’nun yaptığı gizli oylama ile partiden ihraç edilen Abdulkadir Şahiner’e ihraç kararının önceki gün geldiği öğrenildi.

MHP’den ihraç edilen Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner, ihraç kararının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere Genel Merkez yöneticilerine hakkını helal etmediğini söyledi. Belediye Başkanı Şahiner, ihraç edildiğini sosyal medya hesabından duyurarak zehir zemberek bir açıklama yayınladı.

MHP genel merkezini hedef alan açıklamasında Şahiner, “MHP'den ihraç edildiğimi dün ulaşan tebliğ ile öğrenmiş bulunuyorum. Beni partiden ihraç edebilirler ama ülkücülüğümden ve milliyetçiliğimden ihraç edemezler. Genel merkez dahil hakkımı hiç birine helal etmiyorum. Şehit kanlarının vebali hepsinin boynuna! Bundan önce olduğu gibi bundan sonra ki süreçte dava arkadaşlarımla birlikte ortak bir karar alıp, onu uygulayacağız” diye konuştu.

Abdulkadir Şahiner'in açıklaması şöyle; “Hayatım boyunca içinde bulunmaktan onur duyduğum ve görev aldığım, her kademesinde mücadelesini verdiğim partimin, ülkemin geleceği ile ilgili verilen kritik kararlar noktasında takındığı tutum, şahsımı ve benim gibi düşünen birçok ülke sevdalısını endişeye düşürmüş ve ülkemizin geleceğine yönelik hayal kırıklığına uğratmıştır. Demokratik hayatın temel unsuru olan partim içinde sadece demokrasiye olan inançlarıyla farklı fikirlere sahip ülke sevdalılarının disiplin kurullarına sevkleri, hatta partiden ihraçlarıyla devam eden süreç, partim içinde özgür düşünce ile siyaset yapma imkanının kalmadığını da göstermiş durumdadır. Tüm bu gelişmelerle birlikte şahsım adına ne yazık ki siyasi bir yol ayrımına gelinmiştir. Beni partiden ihraç edebilirler ama ülkücüğümden ve milliyetçiliğimden ihraç etmeye kimsenin gücü yetmez. Genel merkez dahil hakkımı hiç birine helal etmiyorum.

Seçilmiş bulunduğum 2014 yılı yerel seçimlerinden bugüne kadar bir muhalefet partisi Belediye Başkanı olarak tüm engellemelere rağmen halkımıza başka hiçbir kimseden destek görmeden hizmet ettim. Partim adına 2014 yılında verilen sözleri yerine getirmek adına üstün gayret sarf ettim. 3.5 yılda hiçbir siyasi erkten destek görmeden, hatta akla hayale gelmeyecek engellemelere rağmen yaptığımız icraatlar ile yerel yönetimlerin siyasi partilerden bağımsız olarak da başarılı olabileceğini kanıtladık. Bu düşünce ile halihazırda özgür siyaset ortamının tamamen ortadan kalktığı, ideallerin ve ilkelerin hiçe sayıldığı, milliyetçilik başta olmak üzere ülkemizin temel dinamiklerinin ancak tabelalara hapsedildiği bir siyasi parti üyeliğinin de, karşısında sorumlu olduğum halkım adına bir yarar sağlamayacağı düşüncesindeyim. Bizler siyaseti, kişisel menfaatleri için değil aksine idealleri ve hizmet ettikleri halkın gelişmesi için yapanlardanız. Bu inançla Sungurlulardan aldığımız güç ve destekle yapılan hizmetleri her geçen gün daha da artıracağımızı, Sungurlu'nun yaşanabilir bir ilçe olması noktasında tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@