“Öğrencilerin okula uyum sağlaması birlikte çalışmaya bağlı”

Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, yüz yüze eğitimin ikinci haftasında Sungurlu'da incelemelerde bulundu.

Sungurlu 02.10.2020, 22:00 02.10.2020, 22:01
484
“Öğrencilerin okula uyum sağlaması birlikte çalışmaya bağlı”

Okul öncesi ve ilkokul 1.Sınıf öğrencilerinin aşamalı ve seyreltilmiş olarak okullara başlamasının ikinci haftasında, eğitim öğretim faaliyetlerini ve yürütülen çalışmaları yerinde incelemek için Sungurlu’daki okullara giderek idareci, öğretmen ve öğrenciler ile bir araya gelen Sarı, okul ziyaretlerinden önce Sungurlu Kaymakamlığına atanan Fatih Görmüş ve Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve atanan İhsan Sepetçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sungurlu ziyareti kapsamında; Habib Güleser Öztaş İlkokulu, Memiş Bekmezci Ortaokulu, Mustafa Kemal İlkokulu, Şehit Mahmut Peşmen İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, TOKİ Mehmet Akif İlkokulu, Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu, Şehit İlhan Çaylan Anaokulu ile Arifegazili İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden Sarı, idareci, öğretmen ve öğrencilerin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyumlarından dolayı teşekkür etti.

Sarı, “Öğrencilerimizin okula uyum kültürünü yakalayabilmesi öğretmenle ya da aileyle başarılabilecek bir süreç değildir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu süreci sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için okul yöneticileri, öğretmenler, aileler, okul servis görevlileri ve temizlik personeli gibi herkesin katkısına ihtiyaç bulunmaktadır. İnşallah bu süreci öğrencilerimize olumlu bir şekilde yaşatacağız.

Ne gerekiyorsa el ele hep beraber gerçekleştireceğiz. Şartların daha olumlu olabilmesi için tüm eğitim paydaşlarımız büyük bir öz veri ile çalışıyorlar. Hepsine çok çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@