“Şimdi daha çok kenetlenmemiz lazım”

Sancaktepe maçından sonra düzenlediği basın toplantısında söylediklerinin tamamen takımı Pendikpor maçına motive etmek amaçlı olduğunun altını çizen Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, “Şu an içerisinde bulunduğumuz bu süreçten tekrar istenen ve arzulanan günlere dönmek için agresif yapımdan, agresif sevk ve idare tarzımdan uzaklaşıp, daha yapıcı, daha birleştirici bir yönetim şekli ile bu zor günlerin atlatılacağına, sorunları belirleyip iyi bir çalışma ile bu sorunların üstesinden gelerek kısa zamanda normalleşme sürecine girileceğine, 1 haftada içerisinde oynanacak 3 maçta istenilen sonuçların alınmasının ardından bu olumsuz tablonun tam tersine döneceğine, eski özlenen günlerimize bir an önce kavuşacağımıza inancım tamdır” dedi.

Spor 10.02.2020, 23:18
582
“Şimdi daha çok kenetlenmemiz lazım”

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, Sancaktepe maçından sonra yaptığı açıklamaların takımı Pendikspor maçına motive etme amaçlı olduğuna dikkat çekerken, bundan sonraki süreçte birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

Başkan fatih Özcan’ın, kulübün resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklaması kısmen şöyle:

ÇOK SERT BİR ÜSLUP KULLANDIM

“Bilindiği üzere, 21.haftada kendi sahamızda 2-0 sonuçlanan Sancaktepe FK maçının ardından düzenlemiş olduğum basın toplantısında, çok sert bir üslupla gerek teknik ekibe, gerekse futbolcularımıza bir takım açıklamalarda bulunmuştum. Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul deplasmanında oynamış olduğumuz Pendikspor maçından da 3-2 ayrılmamızın ardından tekrar bir açıklama yapma sorumluluğum doğmuştur.

BAŞARIDA OLDUĞU GİBİ BAŞARISIZLIKTA DA EN BÜYÜK PAY BAŞKANINDIR

Sevgili Çorum FK camiası; Büyük camiaların başarılarında her zaman başkanların en büyük pay sahibi olduğu bir gerçektir. Ancak, bir o kadar da başarısızlıkta pay sahibi başkanlardır. Bu nedenle, Sancaktepe FK maçının ardından yapmış olduğum açıklamamda, son 6 maçta alınan 5 mağlubiyetin faturasını teknik ekip ve futbolculara keserek kendimi bu başarısızlığın dışında tuttuğumu fark ettim.

MAKSADIM TAKIMI PENDİK MAÇINA MOTİVE ETMEKTİ

Oysaki başarının en büyük pay sahibi başkanların olduğu gibi, başarısızlığın en büyük pay sahipleri de yine başkanlardır. Dolayısıyla, Sancaktepe FK maçının ardından yapmış olduğum açıklamalarımda sarf etmiş olduğum cümlelerin, Pendikspor maçına takımımızı motive etmek yerine, daha çok strese girmesine ve üzerinde ciddi bir baskı oluşturmasına sebebiyet verdiği açıkça belli olmuştur.

AGRESİF TARZIMDAN UZAKLAŞACAĞIM

Şu an içerisinde bulunduğumuz bu süreçten tekrar istenen ve arzulanan günlere dönmek için agresif yapımdan, agresif sevk ve idare tarzımdan uzaklaşıp, daha yapıcı, daha birleştirici bir yönetim şekli ile bu zor günlerin atlatılacağına, sorunları belirleyip iyi bir çalışma ile bu sorunların üstesinden gelerek kısa zamanda normalleşme sürecine girileceğine, 1 haftada içerisinde oynanacak 3 maçta istenilen sonuçların alınmasının ardından bu olumsuz tablonun tam tersine döneceğine, eski özlenen günlerimize bir an önce kavuşacağımıza inancım tamdır.

PENDİK MAÇINDASKORA KARŞI GÖSTERİLEN REAKSİYON UMUTLARIMI TAZELED

Bu duygu ve düşüncelerle, Pendikspor maçında oynanan oyunu, 3-0 mağlup durumda iken skorun 3-2’ye gelmesi, takım toplu halde skora isyan ederken maçın yıldızının rakip takım kalecisi olacak kadar sergilediği üstün gayreti yok sayamam.

Sancaktepe maçında ne kadar umutlarımı kaybetmişsem de Pendikspor maçında mağlup olmamıza rağmen oynanan oyun ve sahada skora karşı verilen reaksiyon binim takıma olan umudumu bir kez daha tazelemeye yetmiştir.

DAHA BİTEN BİR ŞEY YOK

1 hafta içerisinde 3 maç oynayacağımız ve alınacak birkaç galibiyetle birlikte sezon sonu istenilen hedefe ulaşmak adına henüz her şeyin kendi elimizde olduğu gerçeği ile tüm camiamızdan sükûnet içerisinde takımlarını desteklemelerini rica ediyorum. 1 haftada oynanacak 3 maçta en iyi sonucu almak adına herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getireceğine olan inancımla birlikte hepinize teşekkür ediyorum.

KENETLENME ZAMANI

Günahımla sevabımla, doğrumla, yanlışımla arkamda sımsıkı birleşmenizi ve bana güç vermenizi rica ediyorum. Bu zor günlerin altından kalkacağımı, kalkamamam halinde ise gerekeni yapacağımın sözünü sizlere veriyorum.

Kavga da etsek, kızsak da, bağırıp çağırsak da biz birbirimize sımsıkı sarılmak zorundayız. Bizim bizden başka kimsemiz yok. Şimdi tekrar kenetlenme zamanı. 1 haftada oynayacağımız 3 maçta en iyi sonucu almak adına herkesi sessiz olmaya davet ediyorum. Olası kötü bir senaryoda en büyük sorumlunun şahsım olduğunu da bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

KAYA VE EKİBİ İLE DEVAM

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, Teknik Direktör Bahri Kaya ve ekibi iye yola devam edeceklerini açıkladı.

Başkan Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Şüphesiz ki kurumsallaşma adına atmış olduğumuz adımların en önemlisi ve en büyüğü istikrardır. Kurumsallaşmanın sağlam zemin üzerine oturması ve uzun yıllar devam edebilmesinin en önemli ve en büyük adımı olan istikrardan yana tavır aldığımı, teknik direktör Bahri Kaya ve ekibi ile yola devam edeceğimi belirtmek isterim.

Sayın Bahri Kaya ve ekibinin bu zorlu süreci başarı ile atlatacağına olan inancımla birlikte sonuna kadar arkalarında olduğumun da bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı.

“TÜM GÜCÜMLE OĞUZHAN YALÇIN’IN ARKASINDAYIM”

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, Genel Koordinatör Oğuzhan Yalçın’ın görevinin başında olduğunu ve başkan olduğu sürece de arkasında duracağını söyledi.

Oğuzhan Yalçın’ın en zor dönemde ateşten gömleği giydiğinin altını çizen Başkan Özcan’ın, konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Sezon başına tekrar dönecek olursak, aday olmadığım süreçte Genel Koordinatör olarak görev yapan Oğuzhan Yalçın’ın vermiş olduğu mücadeleyi hatırlatarak Sayın Yalçın hakkında vermiş olduğum kararımı da paylaşıyorum.

ATEŞTEN GÖMLEĞİ GİYDİ

Sezon başında şahsım aday olmamış ve maalesef şehrin duyarsız kalması ve hiçbir şahsın, kurum ya da kuruluşun sahip çıkmaması üzerine Sayın Oğuzhan Yalçın tek başına kalmış ve tüm olumsuzluklara, maddi sıkıntılara rağmen sahaya çıkacak bir takım oluşturmak adına, gecesini gündüzüne katarak kollarını sıvamış, ateşten gömleği üzerine giymiştir. Doğrusu ya da yanlışı ile başında başkan ve yönetim olmadan insanüstü bir gayret göstererek, 1 kuruş ödeme yapmadan bir takım oluşturma oluşturmaya çalışmış ve bu takımı da oluşturmuştur.

Başkanlığa aday olmadığımızı açıklamamızın üzerine takımdan ayrılan futbolcuların yerine hiç vakit kaybetmeden yeni oyuncularla bedelsiz olarak anlaşmış ve Çorum FK kadrosuna dahil etmiştir.

TÜM GÖVDESİNİ TAŞINALINA KOYDU

Takımın bu kadar sahipsiz kaldığı günlerde büyük bir özveri örneği sergilemiş ve takımın kamp yapabilmesi için kamp yapacağı otele kendi adına imzalamış olduğu senedi vererek tabiri caizse elini değil, tüm gövdesini taşın altına koymuştur. Akabinde, ligin başlamasına saatler kala lisansların çıkartılamayacağı kesinleşmiş ve verilen onca emeğin heba olmaması adına bizzat evime gelerek takımın başına tekrar dönmem ve başkanlığa tekrar aday olmam noktasında tabiri caizse saatlerce beni ikna etmek için dil dökmüştür. Sonrasında işin ciddiyeti iyice gerçek yüzünü göstermeye başlamış ve lisans ücretlerinin bulunamayacağı kesinleşmiştir.

1922 Konyaspor maçına saatler kala ailemin ve sağlığımın rızası olmamasına rağmen tekrar başkanlığı devralıp gereken fedakârlığı göstererek çocukluk aşkımıza Oğuzhan Yalçın ile omuz verme zorunluluğumuz oluşmuştur.

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNE OTURAN BİR TAKIM KURDU

Paraşütsüz küme düşer, ilk yarı düşme hattının son sırasında olur denen takım ilk dereyi bütçeleri hayal ötesi olan takımların ardından 31 puanla 3.sırada tamamladı ve tüm Türkiye’nin gündemine oturdu.

Akabinde ara transfer dönemi başlamış ve takıma iyi oyuncular alınarak ilk devre elde edilen başarının sürdürülmesi, hatta daha da üzerine koyması adına karar verilmiştir. İşte tam bu noktada iş bütçeye kalmış, bütçe çalışmaları belirli bir aşamaya getirilmiştir.

BİRİ TAM DESTEK SÖZÜ VERİP BİZİ YARI YOLDA BIRAKTI

Bütçenin oluşturulmasında çalışma içerisinde olan ve her türlü desteği vermeye hazır olduğunu, takımı bir üst lige çıkartmak adına tüm çalışmaları yapmamızı, maddiyatı hiç düşünmememiz gerektiğini bizlere ileten değerli bir şahıs (sezon sonunda bu şahsı da açıklayacağım) son anda fikrinden vazgeçmiş ve önce şahsımı, sonrasında tüm Çorum FK ailesini çok zor durumda bırakmıştır.

Başkan olarak şahsım, Genel Koordinatör olarak Oğuzhan Yalçın için uykusuz geceler bu noktadan sonra başlamıştır. Transferin bitmesine saatler kala aldatılmış olmamamızın şoku ile kendi oluşturmuş olduğumuz bütçe ile en iyisini yapmak için ciddi bir transfer dönemi geçirilmiş ve imkanlar dahilinde de teknik ekibin raporu doğrultusunda inandığımız, doğru transferler gerçekleştirilmiştir.

Son anda bizleri yarı yolda bırakarak Çorum FK ailesinin hayalleri ile oynayanlara inat, yılmadan, yıkılmadan bu zorlu süreçte, bu zorlu şartlar altında yönetilmiştir.

Elbette, dün olduğu gibi bugün de transferler eleştirilir, ya da beğenilir. Bu durum, futbolun doğasında vardır. Ancak, şartları ve yaşanan olumsuzlukları da göz önünde bulundurmak gerekir.

OĞUZHAN YALÇIN GÖRVİNİN BAŞINDA

Birkaç satıra sığdırmaya çalıştığım bu açıklamamın ardından, Çorum Futbol Kulübü’nün başarılarla dolu yıllarına hizmet etme gayesinden bir adım uzaklaşmayan, şahsımı bir gün olsun yalnız bırakmayan ve verdiğim her görevin altından layıkıyla kalkan Genel Koordinatör Oğuzhan Yalçın’ın görevine devam ettiğinin ve tüm gücümle sonuna kadar arkasında olduğumu tüm camiamızın bilmesini isterim. Oğuzhan Yalçın görevinin başındadır ve sonuna kadar başkan olduğum sürece arkasında olacağım.”

(Hüseyin AŞKIN)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:09
Öğle 12:50
İkindi 16:48
Akşam 20:21
Yatsı 22:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 29 58
3. Sivasspor 29 53
4. Galatasaray 29 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 29 35
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Malatyaspor 30 29
15. Çaykur Rizespor 29 29
16. Kayserispor 29 28
17. Konyaspor 29 27
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 31 57
2. Bursaspor 32 55
3. Adana Demirspor 31 54
4. Erzurum BB 31 53
5. Akhisar Bld.Spor 31 51
6. Fatih Karagümrük 31 50
7. Altay 31 50
8. Ümraniye 31 44
9. Keçiörengücü 31 44
10. Giresunspor 31 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 31 24
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 32 86
2. Man City 32 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 32 47
9. Tottenham 32 45
10. Burnley 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 32 42
13. Crystal Palace 33 42
14. Southampton 32 40
15. Brighton 33 36
16. West Ham 32 30
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 32 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 33 74
2. Barcelona 33 70
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 33 54
6. Getafe 33 52
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 33 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 33 44
12. Levante 33 42
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 33 25
20. Espanyol 33 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@