Minderde Spor Lisesi şampiyon

Okullararası Liseli Gençler Güreş İl Birinciliği yapıldı. Serbest stilde Spor Lisesi birinci olurken, grekoromen stilde takım olarak katılım olmadığı için müsabakalar ferdi yapıldı.

Minderde Spor Lisesi şampiyon

Okullararası Liseli Gençler Güreş İl Birinciliği yapıldı. Serbest stilde Spor Lisesi birinci olurken, grekoromen stilde takım olarak katılım olmadığı için müsabakalar ferdi yapıldı.

09 Ocak 2017 Pazartesi 00:47
Minderde Spor Lisesi şampiyon

Cumartesi günü yapılan Serbest stil müsabakalarına 11 okuldan 59 sporcu katıldı. Merkez ile birlikte İskilip, Osmancık ve Sungurlu’dan güreşçilerin katıldığı müsabakalar sonunda Spor Lisesi 79 puanla birinciliği kazanırken, Çorum Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 65 puanla ikinci, İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi 53 puanla üçüncü oldu.

Grekoromen stilde ise 5 okuldan 14 güreşçi mücadele etti.

Müsabakalar sonunda kilolarında dereceye giren güreşçiler ve okulları şöyle:

SERBEST STİL

39-42 Kilo: 1.Yusuf Eryücel (Spor Lisesi), 2.Musab Bakır (Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi), 3.Halim Karagül (İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi), 46 Kilo: 1.Mertcan Damatoğlu (Spor Lisesi), 2. Mustafa Çakmak (İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi), 50 Kilo: 1.Emircan Uçurum (Spor Lisesi), 2.Abdullah Koç (Mehmetçik Anadolu Lisesi), 3.Furkan Cindoruk (Osmancık İmam Hatip Lisesi), 54 Kilo: 1.Barış Akıncı (Spor Lisesi), 2.Sefa Tuncel (Osmancık Anadolu Teknik Lisesi), 3.Duran Efe (İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 58 Kilo: 1.Yasin Mintemur (Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 2. Mehmet Çatalbaş (Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi), 3. Uğur Aslan (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 63 Kilo: 1.Selim Uzun (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 2.H.İbrahim Başak (Osmancık İmam Hatip Lisesi), 3.Halil Kozan (İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi), 69 Kilo: 1.Serhat Şener (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 2.Gökdeniz Kambur (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 3.Ebubekir Şimşek (75.Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 76 Kilo: Hakan Satılmış (Spor Lisesi), 2.Abdulsamet Seydim (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 3.Vedat Bilgili (Osmancık Anadolu Teknik Lisesi), 85 Kilo: 1.Oğuzhan Berk (Spor Lisesi), 2.Emirhan Yazgan (Osmancık Anadolu İmam Hatip Lisesi), 3.Erkan Bağra (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 100 Kilo: 1.M.Tayyip Küçük (Spor Lisesi), 2.E.Metin Öztemiz (Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu), 3.F.Batuhan Ceylan (İskilip Anadolu İmam Hatip).

GREKOROMEN

39-42 Kilo: 1.Ergülü Büyükkayaer (Sungurlu Anadolu Lisesi),  2.M.Mustafa Layık ( Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),  46 Kilo:  1.İsmail Özdil (Spor Lisesi),  50 Kilo: 1.Mert İlbars ( Sungurlu Anadolu Lisesi),  54 Kilo: 1.Oğuzhan Sarıtepeci ( Sungurlu Anadolu Lisesi), 2.Süleyman Gerçekcioğlu (Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),  58 Kilo: 1. Samet Can Arıkan (Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 2.Mustafa Aksungur (Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 3.Ömercan Bayar (Sungurlu Şehit Ali Alıtgan Anadolu İmam Hatip Lisesi), 63 Kilo: 1.Samet Yaldıran (Sungurlu Anadolu Lisesi), 69 Kilo: 1.Mert Yaldıran (Sungurlu Anadolu Lisesi),2.Çetin Yardımcı (Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 85 Kilo: M.Ali Kalınsazlıoğlu (Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),  85-100 Kilo: 1.Burak Çavuşculu (Sungurlu Anadolu Lisesi).

(Rıfat KARA)