30 Eylül 2015 Çarşamba 14:54
Kargı panayıra hazırlanıyor

Panayır programı çerçevesinde mehteran gösterisi, bisiklet ve atletizm yarışları, mevlid-i şerif, trap yarışı ve güreş etkinlikleri gerçekleştirilecek. Güreşlerde ise Türkiye’nin ünlü başpehlivanları Kargı er meydanında güreşecek.

GÜREŞLERİ KARGILI ANTRENÖR ORGANİZE EDECEK

Bu yıl Kargı Belediyesi güreşlerde farklı bir uygulamaya giderek, panayırın en büyük etkinliği olan güreşleri geçmiş yılların akisine, uzun yıllardan beri organize eden organizatörlerin değil, Kargılı güreş antrenörü Kazım Karabıyık’ın organize edeceğini duyurdu. Kargı’da uzun yıllar güreş antrenörlüğü yapan Karabıyık, Kargı Kaymakamlığı bünyesinde Halk Eğitim Merkezi desteği ile açmış olduğu kurslarda yetiştirdiği öğrencileriyle son yıllarda büyük müsabakalardan güzel derecelerle dönerek adını duyurmuştu. Son olarak dünyaca ünlü Kırkpınar güreşlerine uzun yıllardan sonra ilçeden ilk kez 6 öğrencisiyle katılarak çeşitli dallarda büyük başarılar imza atmıştı. Belediye Başkanı Şen, bu başarıları karşılıksız bırakmayarak güreşlerin organizasyonunu Karabıyık’a verdi.

200 GÜREŞÇİ KATILACAK

Kusursuz bir güreş müsabakası hazırlamak için çalışmaların tamamlandığı belirten Antrenör Kazım Karabıyık, ‘"Bu yıl daha dolu dolu bir güreş programı hazırlamaya çalıştık. Hazırlıklarımızı şuan itibariyle tamamladık. Türkiye’nin en ünlü başpehlivanları, güreşçileri Kargı er meydanında ter dökecek. Güreşlerimize 17 başpehlivan, 18 başaltı, 16 büyük orta olmak üzere alt boylarla birlikte toplamda 200 güreşçi katılacak’’ dedi.

Son Güncelleme: 30.09.2015 14:55