Cumhuriyet için koştular

Cumhuriyet’in 95.kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Kupası Atletizm İl Birinciliği düzenlendi.

Spor 26.10.2018, 00:15
586
Cumhuriyet için koştular

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Cumhuriyet Kupası Ferdi Atletizm İl Birinciliği yarışları Fuar Alanı Atletizm Pisti’nde gerçekleşti. Yağmur altında gerçekleşen yarışlar Küçükler, yıldızlar, gençler ve veteranlar (kız-erkek) olmak üzere 4 kategoride gerçekleşirken, toplam 178 sporcu mücadele etti.

Küçük kızlar 1500 metre yarışlarında Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Hayrunnisa Aksoylu birinci, Bahçelievler Salim Akaydın Ortaokulu’ndan Neclanur Dalkılıç ikinci, Kaşrıyaka Ortaokulu’ndan Adasu Ünal üçüncü, Dumlupınar Ortaokulu’ndan Sultan Altan dördüncülüğü elde ederken, küçük erkekler 1500 metre yarışlarında ise Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan M.Eren Boran birinci, Kocatepe Ortaokulu’ndan M.Eren Balcı ikinci, Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Emirhan Ağca üçüncü ve Kocatepe Ortaokulu’ndan Berkay Şahin dördüncü olmayı başardı.

Yıldız kızlar 2000 metre yarışlarında Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Sudenaz Koçak birinci, Karşıyaka Ortaokulu’ndan Feride Oruç ikinci, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Elif Nur Tosun üçüncü, Karşıya Ortaokulu’ndan Eylül Dokuyucu dördüncü olurken, yıldız erkekler 2000 metre yarışlarında ise Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Ömer Çelebi Algir birinci, Gazipaşa Ortaokulu’ndan Salih Anaç ikinci, 23 Nisan Ortaokulu’ndan Ömer Barış Şahin üçüncü, Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Mustafa Altunkaya dördüncülüğü elde etti.

Genç kızlar B kategorisi 3000 metre yarışlarında Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Aybüke Koca birinci, Mukaddes Akaydın Anadolu Lisesi’nden Sılanaz Şen ikinci, Bahçelievler Anadolu Lisesi’nden Şirin Başak Tunç üçüncü, Spor Lisesi’nden Melike Aslıgül dördüncü olmayı başarırken, genç erkekler B kategorisi 3000 metre yarışlarında ise Spor Lisesi’nden Ahmet Can Erbaş birinci, Duhan Demir ikinci, Atatürk Anadolu Lisesi’nden Enes Fındıkçı üçüncü yine Spor Lisesi’nden Yaşar Koçak dördüncü oldu.

Gençler A kategorisi 500 metre yarışlarında ise kızlarda Funda Çevik, erkeklerde ise Mehmet Kalyoncu birinciliği elde etti. Veteranlar kategorisinde ise Halil Özsoy birinci, Abdullah Yılmaz ikinci, Duran Torbacıoğlu üçüncü ve Uğur Altuncu dördüncü olmayı başardı.

Yarışlar sonunda düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren sporculara madalya takdim edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@