Atletler bölge finali için kıyasıya yarıştı

Samsun'da düzenlenecek illerarası 6.Bayrak Yarışları'nda mücadele edecek Çorum takımını belirlemek adına düzenlenen seçmelerde dereceye giren atletler belli oldu.

Spor 01.06.2021, 19:41
202
Atletler bölge finali için kıyasıya yarıştı

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan 6.Bayrak yarışları Çorum seçmeleri dün TOKİ Atletizm Sahası’nda yapıldı. Saat 10.00’da başlayan yarışlarda 2010-2011 ve 2008-2009 doğumlu sporcular yarıştı. 60 metre bayrak yarışı, uzun atlama ve sağlık topu olmak üzere 3 kategoride gerçekleşen yarışlarda 55 sporcu dereceye girebilmek için ter döktü. Çekişmeli geçen yarışlar sonunda 2010-2011 doğumlu (kız-erkek) kategorisinde dereceye giren atletler şu şekilde;
60 metre kızlar: 1.Sudenaz Ergün, 2.Canan Erdem, 3.Elif Koçak, 4.Yaren Tivriz.
60 metre erkekler: 1.Mert Ali Erdal, 2.Eymen Buğrahan Öztaş, 3.Mahir Emre Özyılmaz, 4.Yusuf Baran Çakıcı.
Uzun atlama kızlar: 1.Canan Erdem, 2.Elif Koçak, 3.Sudenaz Ergün, 4.Yaren Tivriz.
Uzun atlama erkekler: 1.Mehmet Ali Şahin, 2.Mert Ali Erdal, 3.Mahir Emre Özyılmaz, 4.Eymen Buğrahan Öztaş.
Sağlık topu kızlar: 1.Elif Koçak, 2.Meryem Zümra Demirtaş, 3.Sudenaz Ergün, 4.Canan Erdem.
Sağlık topu erkekler: 1.Ali Erdem, 2.Yusuf Baran.
2008-2009 doğumlu (kız-erkek) kategorisinde dereceye giren atletler ise şu şekilde oluştu;
60 metre kızlar: 1.Irmak Anar, 2.Feyza Canan Ardıç, 3.Sudenaz Durmuş, 4.Hayrunisa Aksoycuk.
60 metre erkekler: 1.Yağız Çöp, 2.Ömer Karadereli, 3.Ali Emir Ceyhan, 4.Kemal Emre Sucu.
Uzun atlama kızlar: 1.Feyza Canan Ardıç, 2.Semra Karıncalı, 3.Irmak Anar, 4.Sudenaz Durmuş.
Uzun atlama erkekler: 1.Ömer Karadereli, 2.Emre Sucu, 3.Yağız Çöp, 3.Ali Emir Ceyhan.
Sağlık topu kızlar: 1.Sudenaz Durmuş, 2.Irmak Anar, 3.Hayrunisa Aksoycuk, 4.İrem Nur Çöl.
Sağlık topu erkekler: 1.Egemen Dalkılıç, 2.Ali Ceyhan, 3.Ömer Karadereli, 4.Kemal Emre Sucu.
Yarışlar ardından düzenlenen törenle dereceye giren sporculara madalyaları verilirken, il temsilciği tarafından yapılacak değerlendirme toplantısının ardından dereceye giren sporcular arasından seçilecek 3 erkek, 2 kızdan oluşan Çorum takımı Samsun’da yapılacak bölge finallerinde Çorum’u temsil etmeye hak kazanacak.


(Spor Servisi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@