Atletler bölge finali için kıyasıya yarıştı

Samsun'da düzenlenecek illerarası 6.Bayrak Yarışları'nda mücadele edecek Çorum takımını belirlemek adına düzenlenen seçmelerde dereceye giren atletler belli oldu.

Spor 01.06.2021, 19:41
249
Atletler bölge finali için kıyasıya yarıştı

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan 6.Bayrak yarışları Çorum seçmeleri dün TOKİ Atletizm Sahası’nda yapıldı. Saat 10.00’da başlayan yarışlarda 2010-2011 ve 2008-2009 doğumlu sporcular yarıştı. 60 metre bayrak yarışı, uzun atlama ve sağlık topu olmak üzere 3 kategoride gerçekleşen yarışlarda 55 sporcu dereceye girebilmek için ter döktü. Çekişmeli geçen yarışlar sonunda 2010-2011 doğumlu (kız-erkek) kategorisinde dereceye giren atletler şu şekilde;
60 metre kızlar: 1.Sudenaz Ergün, 2.Canan Erdem, 3.Elif Koçak, 4.Yaren Tivriz.
60 metre erkekler: 1.Mert Ali Erdal, 2.Eymen Buğrahan Öztaş, 3.Mahir Emre Özyılmaz, 4.Yusuf Baran Çakıcı.
Uzun atlama kızlar: 1.Canan Erdem, 2.Elif Koçak, 3.Sudenaz Ergün, 4.Yaren Tivriz.
Uzun atlama erkekler: 1.Mehmet Ali Şahin, 2.Mert Ali Erdal, 3.Mahir Emre Özyılmaz, 4.Eymen Buğrahan Öztaş.
Sağlık topu kızlar: 1.Elif Koçak, 2.Meryem Zümra Demirtaş, 3.Sudenaz Ergün, 4.Canan Erdem.
Sağlık topu erkekler: 1.Ali Erdem, 2.Yusuf Baran.
2008-2009 doğumlu (kız-erkek) kategorisinde dereceye giren atletler ise şu şekilde oluştu;
60 metre kızlar: 1.Irmak Anar, 2.Feyza Canan Ardıç, 3.Sudenaz Durmuş, 4.Hayrunisa Aksoycuk.
60 metre erkekler: 1.Yağız Çöp, 2.Ömer Karadereli, 3.Ali Emir Ceyhan, 4.Kemal Emre Sucu.
Uzun atlama kızlar: 1.Feyza Canan Ardıç, 2.Semra Karıncalı, 3.Irmak Anar, 4.Sudenaz Durmuş.
Uzun atlama erkekler: 1.Ömer Karadereli, 2.Emre Sucu, 3.Yağız Çöp, 3.Ali Emir Ceyhan.
Sağlık topu kızlar: 1.Sudenaz Durmuş, 2.Irmak Anar, 3.Hayrunisa Aksoycuk, 4.İrem Nur Çöl.
Sağlık topu erkekler: 1.Egemen Dalkılıç, 2.Ali Ceyhan, 3.Ömer Karadereli, 4.Kemal Emre Sucu.
Yarışlar ardından düzenlenen törenle dereceye giren sporculara madalyaları verilirken, il temsilciği tarafından yapılacak değerlendirme toplantısının ardından dereceye giren sporcular arasından seçilecek 3 erkek, 2 kızdan oluşan Çorum takımı Samsun’da yapılacak bölge finallerinde Çorum’u temsil etmeye hak kazanacak.


(Spor Servisi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Altay 7 15
2. Beşiktaş 7 14
3. Trabzonspor 6 14
4. Hatayspor 6 13
5. Fenerbahçe 6 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Karagümrük 6 11
9. Kayserispor 6 10
10. Gaziantep FK 6 8
11. Galatasaray 6 8
12. Sivasspor 6 6
13. Adana Demirspor 6 6
14. Malatyaspor 6 6
15. Göztepe 6 5
16. Kasımpaşa 6 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 6 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 6 11
6. Kocaelispor 6 10
7. Bandırmaspor 6 9
8. Manisa FK 6 9
9. Boluspor 5 7
10. Samsunspor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 16
2. Atletico Madrid 6 14
3. Real Sociedad 6 13
4. Sevilla 5 11
5. Valencia 6 10
6. Rayo Vallecano 6 10
7. Barcelona 5 9
8. Real Betis 6 9
9. Athletic Bilbao 6 9
10. Osasuna 6 8
11. Mallorca 6 8
12. Villarreal 5 7
13. Espanyol 6 6
14. Cádiz 6 6
15. Elche 6 6
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 6 3
19. Getafe 6 0
20. Deportivo Alaves 5 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@