“Yeni bir Osmancık inşa edilecek”

Osmancık’ta riskli alan ilan edilen 160 hektar alanın Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlanarak askıya çıktı.

“Yeni bir Osmancık inşa edilecek”

Osmancık’ta riskli alan ilan edilen 160 hektar alanın Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlanarak askıya çıktı.

14 Şubat 2017 Salı 23:03
“Yeni bir Osmancık inşa edilecek”

Belediye Başkanı Hamza Karataş, ilçenin ilk yerleşim yerleri olan ve şehir standartlarını taşımayan, alt yapısı yetersiz ve afet riski olan bölgelerde kentsel dönüşüm yapılacağını söyledi.

Çalışmaların 2014 yılından beri sürdürüldüğünü ve hassas bir çalışma ile yeni imar planlarının hazırlandığını kaydeden Karataş, “Riskli alan içerisinde kalan yerleşim alanı imar uygulamaları yaygınlaşmadan çok önce inşa edilmiş düzensiz yapılaşmanın hakim olduğu bir bölge. Yapıların büyük çoğunluğu mühendislik hizmeti alınmadan inşa edilmiş, yeterli alt yapısı olmayan güvensiz binalardan oluşuyor. Afet riski taşıyan bu yapıların dönüştürülmesi için 2014 yılında bir kentsel dönüşüm çalışması başlattık” dedi.

“YENİ BİR OSMANCIK İNŞA EDİLECEK”

Projesinin İmar ve Şehircilik Bakanlığı’nın açıkladığı en büyük projeler arasında yer aldığına işaret eden Karataş “Riskli alan ilan edilen bölgenin imar planı tamamlandı. Bu alandaki şehir standartlarını taşımayan alt yapısı yetersiz ve afet riski taşıyan yapılar bertaraf edilerek altyapısı ve sosyal donatısı tamamlanmış, sağlıklı, güvenilir kentsel yaşam alanları inşa edilecek. Bu proje İmar ve Şehircilik Bakanlığı’nın açıkladığı en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alıyor.” diye konuştu.

İMAR PLANLARI ASKIDA

Kentsel dönüşüm alanının imar planları askıya çıktı. Yeni imar planları bilgi amacıyla Osmancık Belediyesinin ilan panosuna da asıldı. Ayrıca hak sahipleri plan bilgisini İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden temin edebiliyor.

(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 15.02.2017 00:35