Osmancık'ta Sarıkamış Şehitleri anıldı

Sarıkamış Şehitleri, şahadetlerinin 104. yılında Osmancık İlçesinde düzenlenen programla anıldı.

Osmancık 04.01.2019, 19:52
314
Osmancık'ta Sarıkamış Şehitleri anıldı

Osmancık Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen anma programı, vakıf salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Anma programında bir konuşma yapan Osmancık Ülkü Ocakları Başkanı Osman Nazif Kolukısa, Sarıkamış'ta şehit olan askerlerin Allah-u Ekber dağlarında dondurucu soğuğa rağmen verdikleri mücadelenin, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünün öneminin tüm dünyaya gösteren bir hareket olduğunu belirterek, "İşte biz böyle bir ecdadın torunlarıyız, böyle bir ecdadın yarınlarıyız" dedi.

Sarıkamış olayının Türk milletinin sarsılmaz imanının göstergesi olduğunu vurgulayan Kolukısa, "Sarıkamış’ı anlamak için sevdanın adının ne olduğunu bilmek gerekir. Bu sevginin adı sadece ana, baba, yar demek değildir. Bu sevginin adı vatan, bu sevginin adı bayrak, bu sevginin adı millet bekasıdır" ifadesini kullandı.

Kolukısa, konuşmasında şunları söyledi:

“Sarıkamış Türk milletinin sarsılmaz imanının göstergesidir. 'Sahipsiz kalan vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır' duygusunun yaşanmasıdır. Olumsuz hava şartları ve imkânsızlıklara rağmen binlerce vatan evladının ‘Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik’ demesinin adıdır Sarıkamış. Sarıkamış’ı anlamak için sevdanın adının ne olduğunu bilmek gerekir. Bu sevginin adı sadece ana, baba, yar demek değildir. Bu sevginin adı vatan, bu sevginin adı bayrak, bu sevginin adı millet bekasıdır. Allah-u Ekber dağlarında dondurucu soğuğa rağmen verdikleri mücadele, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünün öneminin tüm dünyaya gösteren bir harekettir. İşte biz böyle bir ecdadın torunlarıyız, böyle bir ecdadın yarınlarıyız.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@