“İhraca da, istifaya da hazırız”

Osmancık Saadet Partisi İlçe Başkanı Muttalip Gürer, yıllardır gönül verdiği parti genel merkezi tarafından anayasa değişikliğine hayır deneceğinin açıklanmasına rağmen kendilerinin evetten yana tercihte bulunacaklarını ifade etti.

Osmancık 23.02.2017, 19:51
855
“İhraca da, istifaya da hazırız”

Osmancık Saadet Partisi İlçe Başkanı Muttalip Gürer, yaptığı yazılı açıklamada referandumda evet diyeceklerini dile getirdi.

Ülkenin büyük bir felaketin eşiğinden döndüğünü belirten Gürer, Türkiye’nin üzerinde yıllardır iç karışıklıklar çıkararak oyunlar oynayan iç ve dış düşmanların son yıllarda Türkiye’nin maddi refah ve demokratik özgürleşmesinin devamından rahatsızlık duyarak AK Parti hükümeti şahsında devlete çeşitli operasyonlar düzenlediğini belirtti.

Yıllardır gönül verdiği partisinin anayasa değişikliğine “Hayır” diyeceğini açıkladığını anlatan Muttalip Gürer, “Halbuki bu referandum Türkiye’nin daha da büyümesi, daha da güçlenmesi için ayağına bağlanan prangalardan kurtulma için bir fırsattır. Bu referanduma hayır diyenlere baktığımızda niye evet dememiz gerektiği de apaçık meydandadır. CHP – PKK-HDP-TKPML-VATAN PARTİSİ-FETÖ gibi parti ve bölücü örgütlerle aynı safta olmamız mümkün değildir ve bu bir ihanettir.  Kaldı ki milli görüşün lideri Fatih Erbakan da referandumda Evet diyeceğini açıklayarak Saadet Partisi’nin kararına uymamış ve Türkiye’nin geleceğini düşünmüştür. Ülkemiz üzerinde oynanan iç ve dış düşmanlarımızın oyunlarını tek tek bozan cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bu mücadelesinde yalnız bırakmak doğru olamazdı.

Gün birlik olma günüdür. Ben ve yönetim kurulumuz referandumda Evet diyeceğiz, partimiz bizi bu yüzden ihraç da etse kararımız kesindir. Gerekirse istifa da ederiz” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@