Oğuzlar, şehit ailelerini ağırladı

Çorum’un Oğuzlar İlçesinde bir lise öğrencisinin daveti üzerine şehit aileleri Obruk Altınkoz Tesislerinde düzenlenen yemekte ilk kez bir araya geldi. O

Oğuzlar 24.04.2018, 20:30
1360
Oğuzlar, şehit ailelerini ağırladı

Oğuzlar Anadolu Lisesi 4. Sınıf öğrencisi Yılmaz Eren ve bir grup lise öğrencisi, şehit aileleriyle iletişime geçerek şehit yakınlarını Oğuzlar’da ağırlamak istediklerini bildirdi. Bunun üzerine Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş’in de katkılarıyla 23 Nisan’da şehit aileleri için Altınkoz Tesislerinde çok anlamlı bir program organize edildi. Lise öğrencileri, tesisi şanlı Türk Bayrakları ile süslerken gelecek konuklar içinde birbirinden farklı hediyeler hazırladı. Şehit ailelerini eşi Filiz Ateş ile birlikte kapıda karşılayan Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş de misafirleriyle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Ateş, şehit ailelerinin her zaman yanında olduklarının mesajını verdi.

“BİZE BIRAKILAN EN BÜYÜK EMANET”

Başkan Ateş, “Burası sizlerin evi. Ne zaman isterseniz kapımız her daim açıktır. Şehitlerimizin değerli ailelerini burada ağırlamaktan, sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu özellikle bilmenizi isterim” dedi. Vatan için, bayrak için, millet için canlarını seve seve feda eden ve mertebelerin en yücesine ulaşan şehitlerin ailelerinin değerinin ve yerinin toplumda her zaman en ön saflarda yer aldığına dikkat çeken Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, "Bizler şehitlerimizi ve şehit ailelerimizi sadece belirli gün ve haftalarda hatırlamıyoruz. Şehitlerimizin kabirlerini sık sık ziyaret edip ruhlarına dualar okuyoruz. Yine şehitlerimizin bizlere bıraktığı en değerli emanetleri olan ailelerinin iyi kötü günlerinde her zaman yanında oluyoruz. Vatanımız için, bayrağımız için, ezanımız için, bizler için canlarını seve seve feda eden ve mertebelerin en yücesine ulaşan şehitlerimizin aileleri ve yakınları ile bir araya geldik. Birlikte sohbet edip şehitlerimizi dualarla yad ettik. Şehitlerimizin eli öpülesi analarının babalarının oğullarının şehit olmasının ardından bir evlat kaybettiler ama milyonlarca evlat kazandılar. Onlar hepimizin anası babası ve şehitlerimizin bizlere bıraktığı en büyük emanettir. Bizler de şehitlerimizin emanetine gözümüz gibi bakıyoruz ve son nefesimize kadarda aynı hassasiyetle gözetip kollamaya devam edeceğiz. Allah tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Çorum’un Oğuzlar ilçesinde lise öğrencileri örnek bir davranışa imza attı. Oğuzlar Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Yılmaz Eren ve bir grup arkadaşı, ilçede bulunan Altınkoz Tesislerinde şehit aileleri ve yakınlarını misafir etti. Sınıf arkadaşları ile birlikte uzun süre şehit aileleri için hazırlık yapan gençler, 23 Nisan’daki buluşma öncesi tesisi şehitlerimizin fotoğrafları ve şanlı Türk Bayraklarıyla donattı. Şehit ailelerini kapıda güllerle karşılayan gençler, misafirlerine kendi imkânları ile hazırladıkları hediyeleri vermeyi de ihmal etmedi. Daha önce kamuoyuna adını ilçede bulunan şehit mezarlarının baş tarafında içerisinde Kur’anı kerim, Yasin-i Şerif ve Türk Bayrağı bulunan özel bir kabin yaparak duyuran Oğuzlar Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yılmaz Eren, “Amacım şehit ailelerinin yalnız olmadığını göstermek. Onlara destek olmak amacıyla arkadaşlarımla birlikte böyle bir organizasyonu hayata geçirdik” dedi.

OBRUK’TA TEKNE TURU YAPTILAR

Çorum’un Oğuzlar İlçesinde bulunan Türkiye’nin en büyük barajlarından Obruk’ta şehit ailelerine yönelik tekne turu yapıldı. Yılmaz Eren isimli lise öğrencisi ve bir grup arkadaşının davetlisi olarak Oğuzlar’a gelen şehit aileleri, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş’in katkılarıyla barajda tekne turuna çıktı.

ÇORBALARI BAŞKAN KENDİ ELLERİYLE DAĞITTI

Oğuzlar Altınkoz Tesislerinde şehit ailelerini ağırlayan Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, konuklarla yakından ilgilendi. Öğretmen olan eşi Filiz Ateş ile birlikte şehit ailelerini kapıda karşılayan Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, yemek sırasında çorba kazanının başına geçerek misafirlerin ikramlarını bizzat kendisi yaptı. Ateş, yemek sonrası konuklarına çeşitli hediyeler verdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner443
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 06:19
Güneş 07:47
Öğle 12:58
İkindi 15:35
Akşam 18:00
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@