İşçi maaşlarına yüzde 14 zam

Oğuzlar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi’ne göre işçi maaşları yüzde 14 zamlandı.

İşçi maaşlarına yüzde 14 zam

Oğuzlar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi’ne göre işçi maaşları yüzde 14 zamlandı.

23 Ocak 2017 Pazartesi 12:32
İşçi maaşlarına yüzde 14 zam

Belediye ile sendika arasında imzalanan TİS töreninde konuşan Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, “Belediyemizde çalışan işçilerimizle birlikte mutlu sona ulaştık. Belediye-İş Sendikası ile yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmesinde imzalar atılarak işçi maaşlarına %14 zam yaptık” dedi. Toplu sözleşme yaparken işçileri düşünerek hareket ettiklerini kaydeden Ateş, kendilerini işveren saflarına koymadıklarını, işçi gibi düşündüklerini söyledi. “Ekonomik sıkıntı içerisinde olan işçilerimizin sofralarındaki çorbalarında tuz olmayı uygun gördük. İşçi kardeşlerimin akşam işten evlerine giderken mutlu dönmelerini istiyorum” diyen Ateş, göreve gelirken en büyük arzularının gönülleri yıkmak değil gönülleri yapmak olduğunu ve bu düşünceyi bir nebze de olsa işçilerin bordolarına yansıtmak niyetinde olduklarını söyledi.

Ateş, “Bu nedenle işçi maaşlarına %14’lük zam yaptık. Bu ortamda bu zamlar bile yetersiz, gönül ister ki işçi-emekçi kardeşlerimize %50’lik bir zam yapalım ama belediyemizin imkânları sınırlı ve elimizde bulunan bu kumaştan tüm şartlarımızı zorlayarak bu gömleği çıkarabildik. İşçi kardeşlerimiz her zaman her şeyin iyisine layıklar ve daima yanlarındayız” ifadelerini kullandı. İmza töreninde işçiler adında söz alan Oğuzlar Belediyesi işçi temsilcisi Sabahattin Karasülük ise Belediye Başkanı Orhan Ateş’e teşekkür ederek, “Güveninize layık olmaya çalışacağız” dedi. Belediye-İş Çorum Şube Başkanı Mehmet Şen de TİS töreninde kısa bir konuşma yaparak, Belediye Başkanı Ateş’e teşekkür etti.

(Haber Merkezi)