“Genç nüfusun göçünü önlemeliyiz”

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Oğuzlar’da muhtarlarla bir araya geldi.

“Genç nüfusun göçünü önlemeliyiz”

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Oğuzlar’da muhtarlarla bir araya geldi.

10 Ocak 2018 Çarşamba 02:12
“Genç nüfusun göçünü önlemeliyiz”

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; AK Parti Oğuzlar İl Genel Meclis Üyesi Arif Çamiçi, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, Kadın Kolları Başkanı Döndü Kıdak, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Karabıyık, Milli Eğitim Müdürü M. Levent Tuzcu, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Her fırsatta muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini hatırlatan Ceritoğlu, bu toplantılarda köy ve mahallelerin acil çözülmesi gereken ihtiyaçlarını masaya yatırmak istediklerini söyledi.

“MUHTARLAR DEVLET İLE MİLLET ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR”

Muhtarların devlet ile millet arasında köprü vazifesi gördüğünün altını çizen Ceritoğlu, bu toplantıda dile getirilen talepler ve yapılacak değerlendirmeler doğrultusunda Oğuzlar İlçesi’nde hizmet ve yatırımların daha kolay bir şekilde hayata geçirileceğini söyledi.

Muhtarların görüş ve önerilerinin kendileri için önemli olduğuna vurgu yapan Milletvekili Ceritoğlu, muhtarlardan köylerinin ve mahallelerinin kalkınması için proje hazırlayıp kendilerine ulaştırmalarını istedi.

“GENÇ NÜFUSUN GÖÇÜNÜ ÖNLEMEMİZ LAZIM”

Köylerden şehirlere gerçekleşen göçü önlemek için muhtarların önerileri ve fikirlerine dinleyen Milletvekili Ceritoğlu, “Köylerimizde gençlerimiz büyük şehirlere göç ederek, oralarda kapıcılık yapıyorlar. Köyde ekilecek arazileri olduğu halde şehirlere yapılan bu göçe bir anlam veremiyoruz. Bu göçler ile köylerimizde yaş ortalaması yükseliyor. Bunu önlemenin yollarını arıyoruz. Bunun için sizin fikirlerine ve önerilerine ihtiyacımız var” dedi.

“CEVİZ DAHA ÇOK DEĞERLENDİRİLMELİ”

Ayrıca toplantıda Oğuzlar cevizinden daha fazla çeşit ürün elde edilmesi ve Obruk Barajı’ndan daha fazla nasıl faydalanılması gerektiği konularında fikir alışverişi yapıldı.

Muhtarlar genel olarak köylerindeki içme suyu sıkıntılarının giderilmesi ve tarım arazilerini sulamak için gölet yapılmasını istediler.

Devletin kilit taşı çalışmalarından son derece memnun olduklarını dile getiren muhtarlar, kilit taşsız köy ve mahallelerin kalmadığını kaydettiler.

“TALEPLER EN KISA ZAMANDA KARŞILANACAK”

Muhtarların sorun ve sıkıntılarını dinledikten sonra yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulunan Milletvekili Ceritoğlu, muhtarların hizmet taleplerinin en kısa zamanda karşılanacağının sözünü verdi.

İLK KADIN MUHTARA BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ YAPILDI

Milletvekili Ceritoğlu, programlar sonunda Oğuzlar İlçesi’nin ilk kadın Muhtarı Hamide Semerci’ye kısa bir süre önce kaybettiği annesi Hanife Semerci için taziye ziyaretinde bulundu.

(Haber Merkezi)