LAKEM kursiyerlerine sertifikaları verildi

Çorum’un Lâçin ilçesinde 18-40 yaş grubundaki 40 dezavantajlı işsiz kadına 6 aylık eğitim periyodu içerisinde ebru ve çini işleme eğitimi verilerek, meslek edindirmek ve turizm sektöründe istihdam edinmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan Lâçin Kadın Eğitim ve İstihdam Merkezi Projesi’nin (LAKEM) sertifika töreni yapıldı.

Laçin 02.11.2017, 01:41
1608
LAKEM kursiyerlerine sertifikaları verildi

Lâçin’de bir yıldır yürütülen LAKEM Projesi’nin meslek edinme kurslarına katılan kadınlar, düzenlenen törenle birlikte sertifikalarını aldılar.

Sertifika törenine Lâçin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutu Fırat, Şube Müdürü Adnan Yıldırım, Lâçin Halk Eğitim Müdürü Bekir Özdemir, Lâçin Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Muzaffer Çelik, LAKEM proje ekibi ve kursiyerler katıldı.

Proje Asistanı Elif Basar’ın bir yıllık süre içerisinde yapılan faaliyetler hakkında bilgi vermesi ile başlayan programın devamında LAKEM Proje Yöneticisi ve Okul Müdürü Muzaffer Çelik bir konuşma yaparak, projeyle ilgili bilgi verdi.

Lâçin’in tanıtılmasına katkı sunduklarını belirten Çelik, “Proje sonunda kursiyerlerimizin yaptıkları eserlerin güzelliği ayrı bir mutluluk kaynağı olmuştur. Çorum AHL Park Alış Veriş Merkezi ve Saat Kulesi açık hava sergimizde halkın ilgisi ve bunun yanında iş adamlarının ilgileri, hatta ürünlerin pazarlanması amacı ile kursiyerlerimize vermiş oldukları siparişler, projenin amacına ulaştığının bir göstergesidir. Projemiz aktif olarak sona ermekle birlikte kursiyerlerimizin ekonomilerine katkı amacı ile bu ürünlerin yapılması pazarlanması hususunda yardım ve desteklerimizi devam ettireceğiz. Halkımızın ürünlere şu an için projemizin web sitesi www.lakem19.com adresinden ulaşabilecekler ve sipariş verebileceklerdir. İlerde ilçemizde açılacak Yöresel Ürünler Pazarı’nda bu ürünleri üreterek, satılabileceklerdir. Projenin gerçekleşmesinde ilgi ve alakalarını esirgemeyen yöneticilerimize, kursiyerlerimize ve proje ekibimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutu Fırat ise Lâçin’de şu ana kadar 3 adet Avrupa Birliği hibe projesinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini, ilçe ekonomisine önemli katkı sunduğunu dile getirerek, “Projeleri gerçekleştiren başta kursiyerler olmak üzere tüm proje ekibini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Tören, kursiyerlere eğitim sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@