Orman işçileri ekmeğini taştan çıkartıyor

Kargı’da adeta ekmeğini taştan çıkaran orman işçilerinin mücadelesi takdirle karşılanıyor.

Kargı 08.12.2019, 21:11
268
Orman işçileri ekmeğini taştan çıkartıyor

Kargı ilçesinin merkez ve köylerinde yaşayan çok sayıda insanın ana geçim kaynağı olan orman işleri, soğuk hava şartlarına rağmen devam ediyor.

İlçenin önemli doğal kaynaklarından biri olan ormanlar, sahip oldukları özelliklerden dolayı, birçok etkinlik alanını bir başka deyişle çalışma biçimini içinde barındırıyor. Bu alandaki çalışmalar, genel olarak, orman yetiştirme, kesme-tomruklama, orman ürünlerinin taşınması, hasat çalışmaları ve pazarlama işlerini kapsıyor.

İlçe ekonomisine büyük katkı sağlayan orman işçileri, yaz aylarının en sıcak günleri ve kış aylarının en soğuk günlerinde bile aralıksız çalışıyor. Onlar için ‘ekmeğini taştan çıkarmak’ sözü en uygun cümle.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan Kargı Orman İşletme Müdürlüğü, bölge sıralamasında orman işlerinde büyük üretimiyle yer alıyor.

Orman işçilerinden Musa Bardakçı, “Orman sezonumuz havaların ısınmasıyla Mart ayında başlayıp, Aralık ayının sonuna kadar devam ediyor. Ekip halinde aylarca çalışarak orman emvallerini üretiyoruz. Canla başla çalışmamız sonrası sezon boyunca çok sayıda vatandaşımız geçim kaynağını sağlamış oluyor ve en önemlisi ise ilçemizin ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. Kış mevsiminde bile bu olumsuz şartlarda çalışmamızın tek sebebi ise işimizi severek yapmamız” dedi.

(İbrahim Efe)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@