“Milli iradeye sonsuza kadar sahip çıkacağız”

İskilip Belediyesi aldığı karar ile bir meydan ve bir sokağın ismini değiştirdi. Alınan kararda İskilip PTT önündeki meydana “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli İrade Meydanı” ismi verilirken Ahi Sokağın adı da darbe girişimi sırasında Ankara’da yaralanan İskilipli gazi Eşref Çelik’in adı verilerek “Eşref Çelik Sokak” olarak değiştirildi.

“Milli iradeye sonsuza kadar sahip çıkacağız”

İskilip Belediyesi aldığı karar ile bir meydan ve bir sokağın ismini değiştirdi. Alınan kararda İskilip PTT önündeki meydana “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli İrade Meydanı” ismi verilirken Ahi Sokağın adı da darbe girişimi sırasında Ankara’da yaralanan İskilipli gazi Eşref Çelik’in adı verilerek “Eşref Çelik Sokak” olarak değiştirildi.

07 Ağustos 2016 Pazar 20:03
“Milli iradeye sonsuza kadar sahip çıkacağız”

İskilip Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili meclis üyeleri tarafından FETÖ/PDY ihanet çetesinin darbe girişimi her iki partinin hazırladığı tek metinle lanetlendi. Ortak metinde şu ifadelere yer verildi;
“Bizler İskilip Belediyesi Meclisi çatısı altındaki AK Parti ve MHP Grupları Meclis üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.
Vatandaşı olmakla kıvanç duyduğumuz, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aziz milletimiz 15 Temmuz 2016 gecesi, eşi ve benzeri görülmemiş bir ihanet ve terör saldırısına maruz kalmıştır. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak geçmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye, demokrasimize ve devletimize karşı yapılacak her türlü girişim; karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.
Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve milletimiz gibi İskilip Belediye Meclisi de darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktadır. Bu ortak tavır milli iradeyi ve milletimizi daha da güçlendirmiştir. 15 Temmuz 2016 tarihindeki şanlı direnişte şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi, yaralı gazilerimizi ve mücadele eden tüm kahramanlarımızı Milletçe daima yüreğimizde yaşatacağız ve asla unutmayacağız.
15 Temmuz 2016 tarihindeki şanlı direnişte şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi, yaralı gazilerimizi ve mücadele eden tüm kahramanlarımızı Milletçe daima yüreğimizde yaşatacağız ve asla unutmayacağız.
İskilip Belediye Meclisi olarak bizler; tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Belediye Meclisimizin her bir üyesi, devletimize ve milletimize yönelik her türlü kalkışma ve darbe girişimi ile terör saldırılarına karşı mücadele etmeye ve gerekirse canını dahi vermeye kararlıdır. Gün, birlik olma günüdür. Gün gücümüzü gösterme günüdür. İsimlerimiz farklı olsa da soyadımız Türkiye’dir. Buradan bir kez daha haykırıyoruz. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.”
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE MEYDANI
Belediye Meclis Üyesi Murat Önder’in FETÖ/PDY çetesinin darbe girişimi yaptığı ve 15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana Demokrasi nöbetinin tutulduğu İskilip PTT Önündeki meydana “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli İrade Meydanı” isminin verilmesine dair teklifi oy birliği ile kabul edildi.
AHİ SOKAĞIN ADI “EŞREF ÇELİK SOKAK” OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ
Meclis toplantısında İskilip, Bahabey Mahallesi, Ahi Sokağın adı FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimine direniş esnasında Ankara’da yaralanan İskilipli gazi Eşref Çelik’in adı verilerek “Eşref Çelik Sokak” olarak değiştirildi.
Belediye Başkanı Recep Çatma “Birlik ve beraberlik içinde alınan kararların hayırlara vesile olmasını, ülkemizin ve milletimizin bir daha böylesine hain bir saldırıya uğramamasını diliyor, tüm meclis üyelerimize ve meclisimizi izlemeye gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 07.08.2016 20:04