İskilip'te AK Partililer durum değerlendirdi

AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, şer odaklarıyla sonuna kadar mücadele edileceğini söyledi.

İskilip'te AK Partililer durum değerlendirdi

AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, şer odaklarıyla sonuna kadar mücadele edileceğini söyledi.

02 Ocak 2016 Cumartesi 19:43
İskilip'te AK Partililer durum değerlendirdi

AK Parti iskilip İlçe Başkanlığı Ocak ayı danışma meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Parti binasında yapılan toplantıya AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, AK Parti İskilip İlçe Başkanı Ali Koçkaya, il genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları ve partililer katıldı.
Son günlerdeki terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçlerine Allah’tan rahmet, yaralı güvenlik görevlilerine de acil şifalar dileyen Bekiroğlu, “AK Parti olduğu müddetçe bu ülke bölünmeyecek. Bu millet devletine sahip çıkacak. Birileri özerklik ilan edebilir, laf edebiyatı yapabilir. Ancak bu öyle kolay değil. 18 Mart 1915’i kimse unutmadı. Bu hafta milli şair Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümüydü. Bu marşlar boşa yazılmadı. Devletimizin bölünmesini istemiyoruz ve böldürmeyeceğiz. Kürt kardeşlerimizin hepsi PKK’lı, PYD’li ve DAEŞ’l değil. Onlarda bu vatanın evladı. Ancak bunları maşa olarak kullanmak isteyen insanlar var. Onlarda kendilerine göre sözde siyaset yapıyor. Sonuna kadar şer odaklarıyla mücadele edilecek. Ders vermek gerekiyorsa o zatı muhteremlere gereken derste verilir. AK Parti olduğu müddetçe bu ülke bölünmeyecek. Bu millet devletine sahip çıkacak” dedi.
AK Parti’nin seçimlerden seçimlere kapı çalan bir parti olmadığını, her zaman milletle beraber olurken ve teşkilatlarına da sahip çıktığını vurgulayan Bekiroğlu, partililerin ve teşkilatların özverili çalışmalarının meyvesini 1 Kasım’da aldıklarını vurguladı.
7 Haziran’da yol kazası yaşadıklarını hatırlatan Bekiroğlu, bu kazadan gereken dersi çıkardıklarını ve bu dersle yollarına devam edeceklerinin altını çizdi. AK Parti’nin milletin partisi olduğunu kaydeden Bekiroğlu, milletle beraber yürüdüklerini ve popülist söylemlerle hareket etmediklerini dile getirdi.
Teşkilatlarda partilileri evlerinde, işyerlerinde ziyaret etmelerini isteyen Bekiroğlu, partililerle istişarede bulunulmasını önerdi.

(İHA)

Son Güncelleme: 03.01.2016 23:19