İskilip Belediyesi 4 bin ağaç dikiyor

Çorum’un İskilip İlçe Belediyesi daha yeşil bir ilçe için 4 bin ağaç dikecek.

İskilip Belediyesi 4 bin ağaç dikiyor

Çorum’un İskilip İlçe Belediyesi daha yeşil bir ilçe için 4 bin ağaç dikecek.

28 Mart 2018 Çarşamba 10:12
İskilip Belediyesi 4 bin ağaç dikiyor

İskilip Belediyesi önceki gün ağaç dikme kampanyası başlattı.

Bu çerçevede Çevreyolu Kavşağı ile Tokatlı Cami arasında aydınlatması yapılan orta refüjde törenle ağaç dikme etkinliği tertip edildi. Etkinliğe Belediye Başkanı Recep Çatma, Orman Müdürlüğü yetkilileri, İskilip Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları, protokol mensupları, sivil toplum kuruluşları, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda İskilipli katıldı.

Orta refüjle birlikte meydan düzenleme çalışmasının yapıldığı alan, Şehitlik Anıtı, cami bahçeleri ve ihtiyaç duyulan tüm bölgelerde ilk etapta değişik ağaç türlerinden oluşan 4 bin fidan toprakla buluşturulacak.

Törende konuşan Belediye Başkanı Çatma “Bilindiği gibi Sanayi Sitesi Tokatlı Cami arasında orta refüjün aydınlatma işi tamamlandı. Bu günde Orman Müdürlüğümüzle işbirliği içinde ve siz değerli hemşerilerimin katılımıyla ağaçlandırmasını yapıyoruz. Buradan başlayan ağaçlandırma çalışmamızı İskilip’in bütün bölgelerinde yaygınlaştırıyoruz. Bu çerçevede ilk etapta 4 bin fidanı toprakla buluşturmayı amaçladık. Bu hayırlı hizmetimize katılan tüm hemşerilerime ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi. Orman İşletme Müdürü Bayram Yerlikaya ise “Belediyemizin talepleri doğrultusunda temin ettiğimiz ağaçları Ağaçlandırma haftasında toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Şenlik havasında geçen ağaç dikme etkinliği akşam saatlerine kadar devam etti. Ağaçlandırma çalışması Belediye park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından aralıksız devam ettiriliyor.

(Volkan SINAYUÇ)