“Zorlu süreçten güçlenerek çıkacağız”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, milletin, kendisine ve devletine yapılan hiçbir operasyona kayıtsız kalmayacağını, milletin basireti, milletin cesareti ve milletin kararlılığı karşısında hiçbir gücün durmasının mümkün olmadığını anlattı.

“Zorlu süreçten güçlenerek çıkacağız”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, milletin, kendisine ve devletine yapılan hiçbir operasyona kayıtsız kalmayacağını, milletin basireti, milletin cesareti ve milletin kararlılığı karşısında hiçbir gücün durmasının mümkün olmadığını anlattı.

21 Temmuz 2016 Perşembe 01:07
“Zorlu süreçten güçlenerek çıkacağız”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, beraberinde Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Mecitözü Belediye Başkanı Ünal Yavuz, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir, Boğazkale Belediye Başkanı Osman Tangazoğlu, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Laçin Belediye Başkanı Ünal Gevşek, Bayat Belediye Başkan vekili İsmail Kurt, Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın ve Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca ile birlikte Belediye Konferans Salonu’nda yaptığı basın açıklamasında günün birlik ve beraberlik günü olduğunu kaydederek öldürmeyen darbenin güçlendirdiğini söyledi.
15 Temmuz Cuma gecesi yaşanan darbe girişiminin, milletin, binlerce yıllık tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Başkan Külcü, “İçimizde büyüyen ve bütün kurumların kılcal damarlarına kadar işleyen bir ihanet şebekesi, devletimizin temellerine dinamit koymuş ve milletimizi derin bir endişeye sevk etmiştir” dedi.
Mehmetçiğin şerefli üniforması içine gizlenen FETÖ’cü teröristlerin; aklın ve vicdanın almayacağı birer ölüm makinesine dönüştüğünü kaydeden Külcü, birlik ve beraberliğe kast edenlere karşı kararlı ve dik bir duruş sergilendiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM, hükümet ve siyasî partilerin cesur ve kararlı duruşunun milleti harekete geçirdiğini, Türkiye’nin de darbeye karşı tek yürek olduğunu ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “Mülki idaremiz, polisimiz, basınımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve aziz milletimiz, tereddüt göstermeden demokrasiyi savunma hattını kurmuş ve kısa sürede mevzilerdeki yerini almıştır” dedi.
Birlik ve beraberliğe kasteden alçaklara, hep birlikte dur denildiğini söyleyen Başkan Külcü, Türkiye’yi korkuya ve kaosa sürüklemeyi hedefleyen küresel projenin kısa sürede paçavraya çevrildiğini, dünya tarihinde, eşine ender rastlanabilecek bir karşı duruşla, tüm darbeci ve destekçilerine hiç ummadıkları bir zillet yaşatıldığını anlattı.
Belediye başkanları ile birlikte milli iradeye karşı yürütülen bu alçak kalkışmayı lanetlediklerini anlatan Külcü, şunları dile getirdi: “Başkomutanımızın kutsal çağrısına anında cevap vererek, evlerinden, işyerlerinden, araçlarından bir nehir gibi meydanlara, barikatlara koşan halkımıza ve gözünü kırpmadan, ihanetin üstüne yürüyen kahraman emniyet güçlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu onurlu duruşun meşalesi olan şehitlerimize Allah’an rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Bu darbeden milletçe güçlenerek çıkacağız.
Vatanımıza bağlılığımız ve demokrasiye olan inancımızla bu zorlu süreçten daha da güçlenerek çıkacağımıza olan inancımız tamdır. Bu soysuz kalkışma, Türk Silahlı Kuvvetlerimize olan güvencimizi ve sevgimizi zerrece azaltmamıştır.
Askerimizin büyük bir çoğunluğu, darbeye karşı dik durmuş, içindeki hainlerin tuzaklarına ve tehditlerine boyun eğmemiştir. Bu vesileyle, peygamber ocağı, içindeki mikroplardan temizlenme şansı yakalamış ve milletimizin sinesindeki yerini güçlendirmiştir.
Tüm bu olaylar göstermiştir ki millet, kendisine ve devletine yapılan hiçbir operasyona kayıtsız kalmayacaktır. Milletin basireti, milletin cesareti ve milletin kararlılığı karşısında hiçbir gücün durması mümkün değildir. Askerimiz, polisimiz, meclisimiz, demokrasimiz ve geleceğimizin güvencesi milletimizin damarlarında akan asil kandır. Bu millete diz çöktürmek asla mümkün olmamıştır, olmayacaktır.

KURUMLARDAKİ FETÖCÜLERİN GÖREVİNE SON VERİLECEK
Al bayrağımızın gölgesinde, birlik ve beraberlik içinde, aydınlık yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Devletimize ve milletimize kastedenlerin hak ettikleri cezaları alması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz. Kurumlarımızın içine sızan FETÖ’cü hainlerin görevlerine son vereceğiz. Dinimizi ve halkımızın iyilik duygularını kullanarak, küresel güçlere taşeron yetiştirenlere bu milletin kurumlarında yer yoktur, olmayacaktır.
Bizler, belediye başkanları olarak bu süreçte, hem güvenlik güçlerimizin hem aziz milletimizin yanında olduk. Meydanlardan yükselmeye devam eden destansı direnişe, tüm imkan ve kaynaklarımızı seferber ettik. Ezanın dinmemesi, bayrağın inmemesi, devlet çatımızın sarsılmaması için her türlü gayreti gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz.
Binlerce yıllık şanlı tarihimize sürülmek istenen kara lekeyi bertaraf etmek için belediye başkanları bu süreçte, üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirmiştir. Toplumumuzun tüm kesimlerini bir araya getirerek; birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirdik.

GÜN, BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜ
Gün yeniden toparlanma, daha güçlü bir Türkiye için inançla ve kararlılıkla yola çıkma günüdür. Devlet yapımızdaki ve yasal çerçevedeki zaafların bertaraf edilmesi, hastalık ve ihanet üreten anlayışların terk edilmesi elzemdir. Belediye başkanları olarak bizler de bunun gereğini en kısa sürede yapacağız.
Devletin ve milletin bekası için bundan sonra da en ufak bir tereddüt göstermeksizin onurlu duruşumuzu sergilemeyi sürdüreceğiz. Milletin oylarıyla emanet aldığımız makamlarda sadece ve sadece millete dayanmanın, millete hizmet etmenin bilincinde olacağız.

ÖLDÜRMEYEN DARBE, GÜÇLENDİRİR
Öldürmeyen darbe güçlendirir, düsturu gereğince, kuşkusuz bugün daha da güçlüyüz. Darbeyi tarih kitaplarından okuyan çocuklarımız, gençlerimiz de artık darbe ile yüzleşmişler, demokrasinin bir neferi olarak milli bilinçle meydanlarda yerini almışlardır.
Kısır siyasi çekişmeleri bir yana bırakmanın tam zamanıdır. Millet üzerine düşeni yapmıştır, şimdi sıra idarecilerde, siyaset kurumundadır. Belediye başkanları olarak hükümetimizce alınacak tedbirlerin, yapılacak düzenlemelerin uygulanması hususunda en ufak bir tereddüt göstermeyeceğimizi kamuoyun önünde ilan ediyoruz.”
(Erkan BAYATLI)

Son Güncelleme: 21.07.2016 01:07