13 Şubat 2014 Perşembe 22:24
Yusuf Halaçoğlu: “Yolsuzluğun adı bağış oldu”
Açılışa MHP Kayseri Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu, MHP Genel Başkan Başdanışmanı M. Hidayet Vahapoğlu, MHP Çorum İl Başkanı İsmail Lek, MHP Osmancık İlçe Başkanı Musa Kara, MHP Osmancık Belediye Başkan Adayı Haydar Kurşun ve partililer katıldı.

Seçim bürosunun açılışının ardından partililere bir konuşma yapan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Osmancık'ı seven herkesin Haydar Kurşun'a oy vermesini istedi.

Başarısız yönetimlere karşı yeni adaylara şans verilmesi gerektiğini ifade eden Halaçoğlu; ''Biz ihlasla yola çıkmış insanlarız. Bir menfaat gözetmeden bu işleri yapan insanlarız. Biz aslında hiç almadık, hep verdik. Çünkü milliyetçilik almak değil vermektir. İnsanlara değer veren, insanı ne olursa olsun hep kucaklayabilen, onları Allah'ın yarattığı bir varlık olarak bize emanet gören anlayıştır milliyetçilik, herkesi kucaklamaktır milliyetçilik. Vatanın birlik ve beraberliğini sağlamak için fedakarlıkta bulunmaktır milliyetçilik. Allah izin verirse adayımız başkan olacak. Osmancık'a hizmet etmek isteyen, hizmet edilmesini isteyen ama bu vatanın gerçekten evladı olan herkesin oylarını verip denemeleri lazım. Haydar'ın ismi de çok güzel zaten, anlamı da çok güzel. Güzel insana güzel insanlar oy verir'' dedi.

Çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda konuşan Halaçoğlu, hükümeti yolsuzluk iddiaları üzerinden vurdu. Türkiye’nin zor bir dönemeçten geçtiğini söyleyen Halaçoğlu, durumu izah etmenin zor olduğunu ve ülkenin adeta ölüm kalım dönemi geçirdiğini ifade etti.

Halaçoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Biz ihlasla yola çıkmış insanlarız. Hiç almadık hep verdik. Hala vermeye devam ediyoruz. Ama vermek zorundayız. Atalarımızda hep aynı şeyi yapmışlar hiç almamışlar hep vermişler. Şeyh Edebaliye bakın oğlu Osmangazi’ye öğüt verirken ‘Ey oğul insana değer ver ki devlet yücelsin’. Hani bazen söylüyorlar ya insanı yaşat ki devlet yaşasın. İnsan her türlü yaşar. Yerde sürünerek de yaşatırsın ama devleti yaşatamazsınız. İnsana değer vereceksiniz ki devlet yücelsin. Devlet yüceldiği zaman insanın değeri de daha fazla artacak. Ben bu şekilde değerlendiriyorum. Biz insanlara sadece vermeye gayret etmişiz. Tarih Kurumu başkanı iken gittiğim yerlere harcırah almazdım. Kendimden harcardım. Bu eşimin ve çocuklarımız rızkından kesmek değil aslında millete vermektir.

“BAŞBAKAN HALKTAN ÖZÜR DİLEMELİ”

Hükümet kendisini kurtarmak için yeni yeni yasa çıkarıyor. Şimdi diyorlar ki HSYK’yı ve Anayasa’yı değiştireceğiz. Siz HSYK’yı halk oylaması ile değiştirdiniz. Biz MHP olarak sizin oyununuza gelmeceğiz. Siz millete sordunuz millete evet dedirttiniz . Değiştirmeyi istiyorsanız yine halka sorun.

Biz Türk’üz, doğruyuz, çalışkanız diyebilen bir toplumuz. ‘MHP çözüm getirmiyor. Ne yapmak istediğini bilmiyor’ diyenler var. Daha iki hafta önce Genel Başkanımız bir toplantı yaptı. Bu toplantıda şunlar konuşuldu. Bu son yolsuzluk olaylarından sonra hükümet büyük bir kan kaybına uğradı. Eninde sonunda çökecek. Ama o çöktükten sonra ne olacak? Bize karşı Türkiye’de büyük bir teveccüh var. MHP dik duran, dün söylediğini bu gün tekzip etmeyen bir partidir. Dün kimseye boyun eğmeyen bu gün de eğmeyen bir partidir. Biz iktidar olacağız. Partimiz iktidar olduğunda ne yapacağı bellidir. Her konuda bellidir.

“HÜKÜMET YİĞİTSE BAKANLARINI YÜCE DİVANA ÇIKARSIN”

Daha önce bizim bakanımız Koray Aydın hakkında da böyle yolsuzluk iddiaları çıkarılmıştı ve bakanımız Yüce Divan’a çıktı ve aklandı. Yiğitse bu hükümet 4 bakanını milletvekilliğinden ayırır Yüce Divan’a çıksınlar. Ama mümkün değil. Onların Yüce Divan’a çıkması demek ucunun başbakana gitmesi demek olur. Allah korkusunun en önemli göstergesi kul hakkından korkmaktır. Allah herşeyi affederim ama kul hakkıyla gelmeyin diyor.

“YOLSUZLUĞA BAĞIŞ DİYORLAR”

‘Ne yolsuzluğu’ diyorlar. ‘Devlet malından kimse bir şey yedi mi, Halk Bankası genel Müdürü bankadan mı para aldı?’ diyorlar. Evinden 4 buçuk milyon dolar çıktı ya. Bağış parası diyorlar. Şunu bir düşünün. Ben banka müdürü olacağım ve 4 buçuk milyon doları en güvenli yer olan bankada saklayacağıma evimde ayakkabı kutusunda saklıyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Kimi kandırıyorlar?

Yolsuzluk için illa ki devlet malı alınması gerekmiyor. O makamlarda olmasa kimse kimseye o parayı verir mi?

“3 SENE SONRASINI GÖREMEYEN HÜKÜMET DEVLETİ NASIL YÖNETEBİLİR”

Daha önce HSYK’yı öven Başbakan 3 sene sonra diyor ki ‘yanlış yapmışız’. Sayın Başbakan söylesin. 3 yıl sonrasını göremeyen bir anlayışla nasıl devlet yönetilir? Meseleyi hangi taraftan ele alırsanız alın elinizde kalıyor. Daha dün Hoca Efendi’ ye övgüler yağdıran Başbakan bu gün terörist başı diyor. Başbakan kendini kurtarmaya çalışıyor. Cumhuriyetin tüm birikimlerini sattılar. Türkiye’nin borçlarını kapattılar. Geriye kalanlarla duble yollar yaptılar. Ama söyler misiniz hiçbir fabrika yaptılar mı? Havaalanı yapıyoruz diyorlar ama ihale alan firmalardan yüz milyon dolar rüşvet istiyorlar. ATV ve Sabah Gazetesi’ni almak için.

“HAVAALANI YAPIYORLAR AMA KASALARINI DOLDURUYORLAR”

Havaalanı yapıyorlar ama havuzlarını da dolduruyorlar. Sonra seçim zamanı bu paralarla millete kömür, makarna gönderiyorlar. Oylarını satın alıyorlar. Bunlar hayır müessesesini rezil ettiler. Birçok yandaş ve zengin insan kazandırdılar kendilerine. Başbakan’a önce peygamber dediler sonra daha da ileriye giderek Allah’ın vasıflarına sahip bir lider dediler. Ama ne yazık ki Başbakan çıkıp siz ne diyorsunuz demedi. İçeride faiz lobisinden bahseden Başbakan bir şeyi unutuyor. Geçen yıl en fazla vergi veren 20 işletmeden 11’i bankalar. Faiz lobisi bankalar. Bunu biz halka anlatamıyoruz. Herkes borçlu hale getirildi.”
(Mustafa ULUSOY)
Son Güncelleme: 13.02.2014 22:25