11 Şubat 2014 Salı 22:47
“Yurtseverler özgür olmalı”
İşçi Partisi Merkez İlçe Başkanı İlhami Çakıcı, yolsuzluklara, hukuksuzluklara karşı dur diyen tüm Çorum halkını Ankara’daki eyleme davet ederek, “Bu tertibi bozacağız hep birlikte omuz omuza” dedi.

Konuyla ilgili parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen İP Merkez İlçe Başkanı İlhami Çakıcı, “Silivri’ye özgürlük Türkiye’ye özgürlük demektir” şeklinde konuştu.

Yolsuzluklara ve hukuksuzluklara karşı dur diyecek tüm Çorum halkını Ankara'ya davet eden Çakıcı, Ergenekon, Balyoz ve Casusluk davalarında orduya, aydınlara ve İşçi Partisi’ne karşı tertibin hala sürdürüldüğünü ve Başbakan Erdoğan’ın samimi olmadığını dile getirdi.

AKP’nin Türk ordusu ve aydınlara yaptığı kumpasın ortaya çıktığını, 17 Aralık operasyonu ile iktidarın köşeye sıkıştığını, Ergenekon ve Balyoz tertiplerinde yararlandıkları düzenlemelerin kendilerine uygulanmasından korktukları için yolsuzlukların üstünün örtülmeye çalışıldığını savunan Çakıcı şunları söyledi: “Bu davanın hâkimi de, savcısı da benim diyen Başbakan şimdi 180 derece dönüş yaptı. Nedeni apaçık ortadadır. Bizler yıllardır haykırıyoruz, gerek meydanlarda gerekse Silivri kalesinde. Bu tertipler bozulacak sıra size gelecek diye. Ama bizler sizi adil yargılayacağız. İsmi her ne kadar Adalet ve Kalkınma Partisi olsa da adaletsizlik, yolsuzluk, hırsızlık diz boyudur. Bizler bu tertibi bozacağız. Başta Genel Başkanımız Doğu Perinçek olmak üzere Silivri’de esir tutulan yurtseverlerimiz özgürlüğüne kavuşacaktır”

Uzun tutukluluğa karşı yarın TBMM önünde eylem yapacaklarını, CHP ve MHP’ye de çağrıda bulunduklarını ifade eden Çakıcı, “Uzun tutukluluklara son verilmeli, yurtseverler derhal serbest bırakılmadır. Adalet bakanın sunmuş olduğu yeniden yargılanma paketi, Ergenekon ve Balyoz tutuklularını kapsamıyor. Peki neyi kimi kapsıyor? Bu paket neden şimdi gündeme geldi. 17 Aralık operasyonları sonrası bu gayet açıktır. AKP kendi ortaklarından darbe almıştır ve artık son çırpınışlarıdır. Buradan CHP ve MHP'ye çağrıda bulunuyoruz. Bu adaletsizliğe sessiz kalmayın bu kumpas Türkiye Cumhuriyeti'ne kurulmuştur. Yurtseverlere, aydınlara, şanlı Türk Ordusuna kurulmuştur. Ordu dağıtılmıştır” diye konuştu.

22 maddelik yeni yargı paketinin Meclisten geçmeyeceğini belirten Çakıcı, şer ittifakının milletin ayaklarının altında kalacağını sözlerine ekledi.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 11.02.2014 23:04