“Yılbaşı kutlaması, Hıristiyan âdetidir”

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Diyanet-Sen Çorum Şubesi Aralık Ayı İl Divan Toplantısı yapıldı.

Güncel 30.12.2014, 23:28 30.12.2014, 23:29
678
“Yılbaşı kutlaması, Hıristiyan âdetidir”
Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Diyanet-Sen Çorum Şubesi Aralık Ayı İl Divan Toplantısı yapıldı.
Pazar günü gerçekleştirilen toplantıda konuşan Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, yılbaşı ya da Noel olarak ifade edilen günün İslâm kültüründe yeri olmadığını belirterek, “Bugün toplumu kendi kültüründen uzaklaştıran, türlü etkileşimlerle toplumumuzun bir ihtiyacıymış gibi gösterilen Noel, bizden olmayan ahlaki yapının süslenerek toplumumuza sunulması ve kendi kültürümüzün bu yolla dejenere edilmesidir.” dedi.
Yılbaşı kutlamalarının topluma reklamlar ve görsel sunumlarla dayatıldığını vurgulayan Ali Yıldız şunları söyledi:
“Yılbaşı ya da Noel olarak ifade edilen günün İslâm kültüründe hiçbir yeri yoktur. Bir Hıristiyan âdeti olarak yılın başı yalanıyla halkımızın gündemine sokulan ve bu gece münasebetiyle Rabbimizin haram kıldığı içki, kumar, zina ve İslâm dışı eğlencelerin halkımıza empoze edildiği bu geceyi kutlamayın. Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir Hadis-i Şeriflerinde ‘Kim bir kavme benzemeye çalışırsa o onlardandır’ buyurmuştur. Allah’ın düşmanlarının bayramlarını kutlamaktan sakının. İsrafın her çeşidine karşı duran dinimiz, Müslümanlar açlık içindeyken Hıristiyan zihniyetinin bir gereği olarak yapılan yılbaşı eğlenceleri ve israfına asla izin vermez. Toplumuzun bu süslü tuzaklara karşı daha dikkatli olması gerekmektedir. Yoksa Hıristiyan âdeti olan bu kutlamalara katılanlar vebalden kurtulamazlar. Bu vesile ile halkımızı; yılbaşı kutlamalarına destek veren, vitrinlerini Noel ve Hıristiyan anlayışına göre süsleyen işyeri, mağaza ve alışveriş merkezlerini boykot etmeye çağırıyorum.”
Diyanet-Sen Şube Başkanı Ali Yıldız, Milli Piyango’nun da bir “kumar” olduğunu dile getirerek, “Daha önceki açıklamalarımızda bu kumar idaresinin kapatılmasını istemiştik. Bu konudaki ısrarımız kapatılana kadar devam edecektir. Kumar organizasyonlarının hâlâ Devlet tarafından yapılıyor olması ‘Yeniden Büyük Türkiye’ idealine ve yüzde 98’i Müslüman olan bir ülkeye yakışmamaktadır. Bu sene piyango biletlerinin, alakası olmayan insanların gözlerinin içine sokarcasına PTT gişelerine kadar taşınması tam anlamıyla basiretsizlik ve sorumsuzluktur.” diye konuştu.
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@